V sobotu se objevil fulnecký starosta Josef Dubec na fotbale letos poprvé. Měl totiž tu čest předávat poháry pro vítěze. A to hned dva: první „vyfasovali“ dorostenci za vítězství v krajském přeboru a postup do divize, druhý A tým Fulneku za výhru v Moravskoslezské fotbalové lize.

Pokolikáté jste v této sezoně na fotbale?

Přiznám se, že moc často nechodím. Ne že bych nechtěl, ale většinou mám k tomu jiné důvody.

Fulnek je poslední dobou známý tím, že postupuje ve fotbalových soutěžích výš a výš, rok po roku. Znamená to určitě reklamu pro město, ale i zvýšené finanční náklady. Pomůže nějak proto radnice klubu?

Máme z toho pochopitelně radost, ale peníze jsou jedny a problémů je strašně moc. Myslím si ale, že uděláme všechny kroky k tomu, abychom fotbal podporovali. A třeba i nepřímo.

Klub má za cíl v budoucnu vybojovat dokonce nejvyšší fotbalovou soutěž v zemi. Aby se tady mohla první liga hrát, musí však stadion splňovat určité parametry.

Fandím tomu, ale jsem spíše realista. Nechtěl bych tomu bránit, jen je potřeba napnout všechny možné síly a využít všech možností, abychom dali ten stadionek do takového stavu, aby se tady první liga mohla hrát. Viděl bych proto to gró spíše z pohledu dotací.

Můžete tedy něco klubu slíbit?

Uděláme všechno proto, a to myslím za vedení města mohu říct, abychom ten nástup, který tady je, podporovali.

Prožívá Fulnek v této chvíli fotbalový boom?

Myslím že ano.

Fulnek je spjatý s Komenským a jeho motto bylo: škola hrou. Myslíte si, že fulnecký fotbal nyní naplňuje toto motto?

Fotbal je hra, ale musím také říct, že nejen fotbal. Máme tady spoustu oddílů, které jsou úspěšné a je potřeba myslet i na ně.