Hostování totiž skončilo Jiřímu Prokešovi, který se zatím připravuje smateřským klubem, třetiligovým Frýdkem-Místkem. Na odchodu jsou také jakubčovičtí hráči David Molnár a Bohuslav Škopek.

Na devadesát devět procent nebude moct frenštátský klub počítat také s Ivošem Maruchničem. Jeho služby bude využívat valašská obec, hrající na chvostu I. A třídy, skupiny A, Hutisko-Solanec, která se nachází nedaleko Vigantic. Ke kádru se naopak připojil hráč dorostu Adam Plachký.

Celá příprava bude probíhat vdomácích podmínkách. „Budeme se držet standardu. To znamená, ze začátku nabírání kondice a síly. Navíc již tuto sobotu začínáme vRožnově pod Radhoštěm Zimní turnaj. Jinak to bude zase ten dril, hala, terén, zápas a tak pořád dokola,“ prozradil frenštátský trenér Marián Bedrich a pokračoval: „Pro zpestření přípravy jsme tam ale zařadili spinning, a nově také aerobik.“

Krom sestavování tréninkových jednotek ale musí řešit, po odchodu již zmiňovaných opor, také složení týmu. „Samozřejmě, že to je citelné oslabení, ale budeme se stím muset nějak porvat. Více méně sjsme stím museli tak trochu počítat, protože ve všech případech se jedná o hráče, kteří zde hostovali,“ pokračoval. „Naší další snahou bude doplnit kádr. Prozatím zkoušíme hráče zokolí, ale nyní nelze tvrdit, zda na to mají či nikoliv. Ale kádr se doplnit musí. Otázkou zůstává, jaké budou možnosti,“ dodal Bedrich.

Se soupeři na přípravné střetnutí je také spokojen. „Kvůli kvalitě jsme letos opustili turnaj na umělce vNovém Jičíně, který paradoxně opustil i samotný Nový Jičín. Na jednu stranu se to může zdát jako nesmysl, ale samozřejmě i pro ně je kvalitnější konfrontace přínosem,“ vysvětlit Bedrich a uzavřel: „Přesto oproti loňsku je to taky slabší. Takové týmy jako Fulnek, nebo kdysi Jakubčovice, si radši sjednají utkáni individuálně, než se účastnit některého zturnajů.“