TJ VITTO TEA Frenštát pod Radhoštěm – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (1:0)

Ze tří bodů se radoval vedoucí tým Moravskoslezské divize E, Hanácká Slávia Kroměříž, která si vítězstvím zajistila návrat do třetí ligy. „Jedeme dál. Ještě nás čekají čtyři zápasy. Tři z nich musíme bezpodmínečně vyhrát,“ ví kouč TJ VITTO TEA Frenštát pod Radhoštěm Marian Bedrich.

Ve třetí minutě nechali domácí obránci na hranici vápna pálit z otočky Jaroslava Lakomého, jehož ránu brankář Plánička vytahoval na rohový kop jen s velkými obtížemi. Domácí si vzali toto varování k srdci a od té chvíle hráli v obraně velmi zodpovědně. Navíc jim vyšlo dvě minuty nato autové vhazování u hostující branky. Míč z rukou Davida Molnára dolétl až do pokutového území k nohám Petra, jenž ho okamžitě poslal Šimkovi, který se nerozpakoval a balon poslal z první do šibenice.

Pečlivou defenzivou a nesmírně náročnou aktivní hrou dokázali Frenštátští držet soupeře mimo dostřel branky a na přestávku tak odcházeli s nadějným vedením.

Bohužel pro ně o něho brzy po změně stran přišli. Střílenou přihrávku Prešnajdera v 54. minutě tečoval před Pláničkou Máša a domácí gólman se mohl jen smutně ohlédnout. „Standardku jsme si vyrobili úplně sami a naprosto zbytečně, když hráč zakopl o balon,“ přiblížil Bedrich

Inkasovaná branka domácími fotbalisty viditelně otřásla a hosté měli balon na kopačkách najednou mnohem častěji. Vyústěním krátkodobé krize bylo podklouznutí střelce úvodní branky Šimka, jehož tak lehce obral o balon Lakomý a přesnou ranou do pravého růžku branky přivedl hosty do vedení. „To je naše klasika. Zakládáme protiútok a místo toho abychom vyslali přihrávku, tak hráč uklouzne a soupeř situaci jeden na jednoho perfektně vyřeší,“ popsal Bedrich.

Snaha o záchranu bojujícího Frenštátu, alespoň vyrovnat přinesla domácím několik náznaků šancí, ovšem Petr, Molnár ani Maruchnič střelami brankáře Vogla nepřekonali. „Mrzí mne, že kluci za tu dřinu neberou ani bod. Kroměříž má obrovskou kvalitu a do divize prostě nepatří. Nemám hráčům co vytknout, protože dřeli jako koně,“ uzavřel Bedrich.

Branky: 6. Šimek – 54. Máša, 63. Lakomý, ŽK: Maruchnič, P. Macíček – D. Klimek, Jurčík, Dobeš, rozhodčí: Bečica – Hess, Viščor, diváci: 250.

Frenštát p. R.: Plánička – Sládeček, René Kovařík, D. Molnár – B. Škopek, P. Macíček, Šimek, Zeman (84. Čerňák), K. Žídek – Maruchnič, Petr. Trenér Marian Bedrich

Kromeříž: Vogl – Máša, Šilinger, Nakládal, Stojaník – D. Klimek, Dobeš, Prešnajder (90. Zezula), Jurčík – Třasoň, Lakomý. Trenér Lehkoživ Jindřich

Další výsledky 26. kola Divize E: Orlová - Kravaře 0:0, Otrokovice - M. Albrechtice 0:0, Napajedla - Rýmařov 4:1 (2:1), Hulín - Dětmarovice 4:1 (2:0), Slavičín - Č. Těšín 10:0 (4:0), B. Albrechtice - V. Karlovice 3:1 (2:0), Petrovice - Bystřice p. H. 1:3 (0:1).