TJ VITTO TEA Frenštát pod Radhoštěm – FC Velké Karlovice+Karolinka 1:1 (0:0)

Domácí fotbalisté zahájili utkání 28. kola náporem. Už ve 4. minutě mířil balon, po tečované střele Maruchniče, za záda gólmana Velkých Karlovic Sedláka. Padající list ale brankář dokázal překulit přes horní tyčku. V 6. minutě střílel Zeman, ale jen doprostřed branky. Poté se blýskl dvěma výtečnými zákroky domácí brankář Plánička, a pak už zase útočili převážně frenštátští fotbalisté. Hlavička Čerňáka mířila těsně vedle, ránu Bohuslava Škopka vytlačil Sedlák na rohový kop. Pět minut před koncem poločasu prokličkoval obranou soupeře domácí Karel Žídek a střelou k tyči řádně procvičil brankáře hostů. Už v nastaveném čase opět zahrozili Karlovičtí. Domácí stoper René Kovařík prohrál hlavičkový souboj a dovolil tím Davídkovi střílet na domácí branku. Pohotový pokus hostujícího záložníka líznul zvenčí břevno domácí branky.

Po změně stran se dlouho na frenštátském hřišti nic podstatného neudálo. Domácí měli převahu, ovšem hodně platonickou. Až v 67. minutě, po rychle rozehraném autovém vhazování Plánky, pálil z úhlu do boční sítě Pláničkovy branky Haas. Jen o minutu později se Frenštát opět nastěhoval před pokutové území hostů. Balon se odrážel od obránců až k Lukáši Čerňákovi, který lehce tečovanou ránou z 25 metrů nedal Sedlákovi šanci. Vstřelený gól domácí tým příliš nepovzbudil, spíše naopak. Jakoby se o výhru začali bát, přestali kombinovat a znervózněli. Nemohli se ani spoléhat na tradiční povzbuzování kouče Mariana Bedricha, jenž musel odjet domů řešit nečekanou havárii. Toho využil deset minut před koncem exvítkovický Josef Mikula, jenž po jediné chybě gólmana Pláničky, který neudržel centrovaný balon, dopravil míč zblízka za brankovou čáru. Posledních pět minut hráli domácí přesilovku, když Velké Karlovice oslabil zbytečným zakopnutím balonu Orság, ovšem ničeho podstatného nedosáhli. „Je to ztráta, kluci působili nervózním dojmem. Hráli jsme do plných, nevytvářeli jsme si standardní situace a ve druhém poločase jsme museli vinou zranění střídat klíčové hráče v záloze, Macíčka a Zemana,“ popsal asistent trenéra Bedricha Pavel Matuš. „Musíme bojovat dál. Hrajeme ještě jednou doma a musíme vyhrát,“ dodal.

Branky: 68. Čerňák – 80. Mikula, ŽK: Sládeček, Maruchnič – Jurečka, Sedlák, Orság, ČK: 85. Orság (Velké Karlovice), rozhodčí: Mikula – Kypr, Malý, diváci: 280

Frenštát p. R.: Plánička – D. Molnár, René Kovařík, Sládeček – B. Škopek, P. Macíček (46. Šimek), Čerňák, Zeman (60. Petrželka), K. Žídek – Maruchnič, Petr. Trenér Marian Bedrich

Velké Karlovice+Karolinka: Sedlák – Jurajda, Mikula, Ondřejka, Vašut – Píšek, Orság, Davídek, Jurečka – Plánka, Haas. Trenér Petr Ondřejka

Další výsledky 28. kola: Otrokovice - Bystřice p. H. 3:2, Orlová - Č. Těšín 3:0, Napajedla - Dětmarovice 1:1, Petrovice - Hulín 1:4, Slavičín - M. Albrechtice 4:1, B. Albrechtice - Rýmařov 4:0, Kroměříž - Kravaře 1:0.

1. Kroměříž 28 21 4 3 72:22 67
2. Dětmarovice 28 14 9 5 51:34 51
3. Hulín 28 14 8 6 54:24 50
4. Napajedla 28 12 8 8 34:33 44
5. Slavičín 28 12 6 10 56:32 42
6. Rýmařov 28 13 3 12 45:55 42
7. Otrokovice 28 9 11 8 37:33 38
8. Orlová 28 9 10 9 36:33 37