„Hradec Králové je soupeř s velkým S. Produkuje krajně nepříjemný herní styl: krátké přihrávky, neustálé měnění pozic, dobrá kombinace. Má ale trochu problém s proměňováním šancí, přestože si jich vytvořil hodně,“ hodnotil domácí trenér Václav Daněk.

„Po pohárovém utkání s Libercem jsem měl trochu obavy, co to s námi udělá. První poločas kluci taktickou přípravu nevzali až tak vážně. Na všechny přednosti soupeře jsme je upozornili, ale asi to nedocenili. Z toho pak vyplynula například první akce. Ve druhém poločase jsme už dokázali, že to bylo v pořádku. V některých fázích jsme soupeře i přehráli,“ upozornil.

„Tohle kolo bylo pro další boje ve druhé lize celkem dost důležité. První čtyři týmy tabulky mají v následujícím kole relativně slabší soupeře, proto se taky předpokládá, že tři body uhrají. My jsme chtěli právě dnes uhrát ty tři body, aby nenastala situace, že nám soupeři před námi moc odskočí,“ smutnil Daněk.
Trenér Hradce Králové Luděk Klusáček nebyl moc spokojen s výkonem svých svěřenců. „Na obou mužstvech bylo znát, že chtějí hrát, ale chyběly tomu góly,“ řekl a pokračoval: „Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale nakonec jsme, krom první minuty, nedotáhli žádnou k nějakému konci. Myslím, že při hodnocení dnešního utkání budou zklamány oba týmy. Bylo to vidět i ve hře,“ dodal Klusáček.

Vysvětlil taky, proč se v sestavě Hradce Králové objevili z valné části mladí hráči. „Máme velmi široký kádr, který neustále točíme. V Příbrami zase nastoupili zkušenější hráči. Proti Fulneku jsme chtěli zahrát běhavý, aktivní fotbal. Samozřejmě živelnost vyhovuje více mladším hráčům,“ uzavřel Klusáček.