Na úvodním tréninku na umělé trávě v Novém Jičíně tak měl fulnecký kouč Václav Daněk takřka kompletní kádr. „Chybí pouze nemocní Michal Kovář a Marek Přílučík, a také rekonvalescent po artroskopickém zákroku Marek Sokol,“ vyjmenoval Daněk.

Trenér si také nechává otevřená vrátka v B-týmu, kde se mu zamlouvá Tomáš Gašparík. „Před Vánoci jsem s ním mluvil. Vše ale záleží na jednání s majitelem, protože Tomáš je pracovně dost vytížený,“ upřesnil.

S přípravou začal i záložník Marcel Pavlík, kterého na podzim nepustil na hřiště přetržený křížový vaz. Novými tvářemi ve fulneckých službách budou Libor Baláž a Martin Král z Brna. „Jsou to typově hráči převážně na pravou stranu hřiště, kde jsem chtěl trochu zvýšit konkurenci a kvalitu,“ prozradil trenér. Staronovou tváří tak bude gólman Martin Blaha z olomoucké Sigmy, který ve fulneckém dresu již působil. Podle slov kouče definitivum vystaví až jistota odchodu střelce Ondřeje Smetany: „Pokud se tak stane, je pravděpodobné, že se budeme snažit získat některého útočníka.“

Zimní příprava bude prvních čtrnáct dní probíhat dopoledne na umělé trávě v Novém Jičíně, odpoledne v areálu Skalky. Bude převážně zaměřena na nabírání fyzické kondice. Od 21. ledna odjíždí Fulnek na soustředění do Luhačovic. „Poté nám začíná herní část, vyplněná dvanácti přípravnými zápasy, které ve finální části stabilizují sestavu. Ze začátku budeme ale hrát na dvě jedenáctky. Každý bude mít dostatek prostoru k tomu, aby ukázal, zda patří do základu, či nikoliv, “ pokračoval Daněk.

Lednové přípravné zápasy Fulneku:

12. ledna, 13.00: Vítkovice (hřiště Vítkovice), 19. ledna, 13.00: Dubnica (Dubnice), 26. ledna, Břeclav (Uherský Brod), 29. ledna, 17.00: Frenštát pod Radhoštěm (Nový Jičín), 31. ledna, 16.00: Kravaře (Hlučín).