Fotbal Fulnek – TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm 3:0 (1:0)

Po opatrném začátku se začala projevovat technická vyspělost druholigisty, který svou převahu záhy zúročil vedoucí brankou. Ve 28. minutě zahrával standardní situaci Slončík. Na jeho centr nejvýše vyskočil Traxl a hlavou přesně k tyči nedal frenštátskému brankáři Sváčkovi šanci. Zvýšit mohl po přihrávce Kováře Koštuřík, ale jeho střela z otočky šla vedle. Frenštát podával bojovný týmový výkon, nepůsobil vůbec odevzdaně, přesto hrozil převážně z rychlých brejků a standardních situací, které měl v režii Čerňák.

Do druhého poločasu vběhla zcela pozměněná sestava Fulneku, zatímco na straně Frenštátu došlo k výměně brankářů, kdy do brány nastoupil Maléř. V 53. minutě přihrál frenštátský Čerňák Lysovi, ten posunul na rychlonohého Košelíka, který jen těsně minul bránu.

Hned minutu nato se ale rozvlnila síť na druhé straně. Malohlava sklepl centr na Dvořáka, jehož lob, s pomocí teče obrany, zaplachtil za záda překvapeného gólmana.

Čtyři minuty před koncem si Fulnek pojistil vítězství. Vyskočil zatáhl po pravé, vyslal Smutného, který střelou k tyči, pod padajícím gólmanem, uzavřel skóre zápasu.

„Výsledek tři nula je z našeho pohledu slušný. Měli jsme tři úkoly. Za prvé, aby se prostřídal celý kádr, takže jsme hráli na dvě jedenáctky. Za druhé, což bylo stejné i pro soupeře, dát co nejvíc branek, vypracovat si šance a hrát s chutí. A neméně podstatný úkol byl, abychom nedostali branku,“ přiblížil fulnecký trenér Václav Daněk a dodal: „Soupeř hrál s chutí a agresivně. Myslím, že utkání splnilo očekávání,“ dodal Daněk.

Částečná spokojenost vládla také na straně divizního celku. „V dnešním zápase jsem si chtěl ověřit morální vlastnosti hráčů, neboť nám bylo jasné, že půjde hlavně o běhání,“ prozradil frenštátský trenér Marián Bedrich.

„Kluci i v ne příliš ideálním složení ukázali, že když se k tomu přidá srdce a poctivá práce, tak se dá hrát s každým,“ uzavřel Bedrich.

Branky: 28. Traxl, 54. Dvořák, 86. Smutný.

Fulnek - 1. poločas: Pospěch - Vyskočil, Kaprálik, Kovář, Staš - Halaška, Lukaštík, Slončík, Vajda - Traxl, Koštuřík. 2. poločas: Blaha - Vyskočil, Krása, Doležal, Sedlák - Smutný, Dittrich, Bill, Přílučík - Malohlava, Dvořák (70. Traxl). Trenér Václav Daněk

Frenštát p. R.: Sváček (45. J. Maléř) – Petr, Kovařík, Sládeček – R. Kaša, Čerňák, Černoch, Lys (76. Jurek) - Plachký (79. Plánička), Šimek – Košelík. Trenér Marián Bedrich