Lídr druhé ligy mohl v Hlučíně prohrát

HLUČÍN - Fotbalisté Hlučína mohli porazit lídra druhé ligy z Příbrami. Měli několik šancí, ale hostujícího gólmana překonat nedokázali. Fulnek dostal výprask v Ústí nad Labem, když utkání dohrával v devíti. Opava pak nestačila na HFKOlomouc.

22.10.2007

Fulnek dohrával v Ústí jen v devíti hráčích, Opava prohrála na hřišti HFK Olomouc

Hlučín – Příbram 0:0.

Utkání mnoho zajímavých momentů nepřineslo. První šanci zápasu si vytvořil Hlučín, když po zatáhnutí míče Galajdou a následném centru hlavičkoval tísněný Žižka mimo branku. Hosté za první poločas vystřelili na Kosmála snad jen jednou Šindelářem, a to ještě vedle branky. Největší šance prvního dějství přišla ve 28. minutě. Galajda přesnou přihrávkou našel Koubka, který vystřelil a jeho ránu vyrazil gólman Hruška na rohový kop.

I ve druhém poločase byl nebezpečnějším celkem Hlučín. Příbramští marně hledali recept na hlučínskou defenzivu, která i bez zraněného Sáblíka pracovala bezchybně. V 69. minutě si Samcův výběr vypracoval slibnou možnost. Hornyak narazil balon Koubkovi, který nečekaně vystřelil, a hostující gólman jen s obtížemi vyškrábl míč na roh. Jediná nebezpečná šance hostů přišla dvě minuty před koncem. Zcela volný Klesa, naštěstí pro domácí, pálil z voleje nad. „Dnes bylo vidět, že poslední výsledky Hlučína nejsou náhodné. Bodu si proto vážíme,“ přiznal hostující kouč František Barát. Spokojený byl i domácí kouč Petr Samec: „Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Nechtěli jsme přijít o střed hřiště, což by byla proti takovému soupeři sebevražda. I když jsme měli šance, remízu vidím jako spravedlivou.“

Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Santarius. ŽK: Bogdaň - Šindelář, Nechvátal. Diváci: 975.

Hlučín: Kosmál - Kopecký, Bogdaň, Švrček, Hornyak - Žižka (73. Hanus), Melecký, Prokeš, Moravčík -Galajda, Koubek (88. Kovář). (rob)

Krč - Třinec 3:0 (3:0).

Zápas mužstev ze dna tabulky zahájila Vágnerova branka po sóle už ve 3. minutě a Krč vedla 1:0. Převaha Sparty pokračovala a tři minuty po první trefě se opět gólově prosadil prudkou střelou Vágner. Třinec se pokoušel o rušivé útoky, ale neprosadil se. Po brance Kounovského na 3:0 v 18. minutě po chybě brankáře Bruka se Třinec stáhl a poločas se dohrál za krčské převahy. V druhém poločase už Krč výsledek pohlídala, Třinec i přes snahu už nedokázal na první domácí výhře pražského týmu ve druhé lize nic změnit. (čtk)

Branky: 3. a 6. Vágner, 18. Kounovský. Rozhodčí: Paták - Pokorný, Teuber. ŽK: Waldhauser - Bruk, Zitka. Diváci: 238.

Třinec: Bruk - Pindor (35. Berger), Martinčík, Zitka, Malíř - Lisický (35. Cieslar), Hromada, Hupka, Ceplák -Rodriguez, Ďurica (68. Dombi).

Ústí nad Labem - Fulnek 4:0 (2:0).

Fotbalisté Ústí nad Labem zvítězili nad Fulnekem 4:0. Hosté dohrávali zápas jen v devíti, když už ve 14. minutě dostal červenou kartu Doležal a v závěru musel ze hřiště i Kovář. Fulnek přitom začal aktivněji a v 5. minutě vystřelil Sokol vedle Novákovy branky. Pak se ale dostal do brejku ústecký Procházka, Doležal ho v šestnáctce fauloval, byl vyloučen a Fousek z penalty poslal domácí mužstvo do vedení.

Ve 20. minutě odpískal rozhodčí Bílek penaltu za ruku ústeckého obránce na druhé straně, ale Smetanovu střelu brankář Novák nadvakrát zlikvidoval. Před přestávkou unikl ústecký Benčík, přihrál Martykánovi, ten posunul míč Valentovi a jeho bomba z 18 metrů skončila v šibenici.

I po přestávce se Fulnek snažil útočit, ale v 57. minutě inkasoval potřetí, když Procházka dostal míč do běhu a překonal Pospěcha. V závěru utekl hostům střídající Mahmutovič, kterého v šestnáctce fauloval Kovář, a po druhé červené kartě v utkání stanovil ústecký kapitán Tomáš Novák z penalty konečné skóre na 4:0. (čtk)

Branky: 16. Fousek z pen., 44. Valenta, 57. Procházka, 89. T. Novák z pen. Rozhodčí: Bílek - Ardeleánu, Štěrba. ŽK: Pospěch, Malohlava. ČK: 14. Doležal, 87. Kovář (všichni Fulnek). Diváci: 374.

Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kapralík, Doležal, Staš (23. Rozsypal) - Sokol (64. Traxl), Kovář, Lukaštík, Vajda - Smetana, Koštuřík (76. Malohlava).

1. HFK Olomouc - Opava 2:0 (1:0).

HFK Olomouc si vyšlápl na druhý tým tabulky a střelecky se prosadil už v 2. minutě. Po Grimově přihrávce se k míči na hranici šestnáctky dostal Korčián a přesnou střelou ho poslal k tyči. Opava měla několik šancí na vyrovnání, ale Kiša, Matula ani Barteska se mezi tyče netrefili.

V druhém poločase měli hosté v 67. minutě možnost vyrovnat po Barteskově přímém kopu, Kolínek přeloboval domácího gólmana Doležala a stoper Kotůlek vykopl míč z prázdné branky. Olomoučtí nakonec pojistili vedení z brejku, když v 85. minutě vysunul Grim Korčiána a ten opět zamířil přesně k tyči.

Branky: 2. a 85. Korčián. Rozhodčí: Moudrý - Gallo, Handlíř. ŽK: Spáčil, Lukášek - Víšek, Kozák. Diváci: 723.

Opava: Novák - Kolínek (78. Janoviak), Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš, Matula, Barteska, Kiša - Kozák, Halaška (59. Wirth).

Ostatní zápasy 12. kola: Dukla Praha - Baník Sokolov 2:0 (1:0). Branky: 38. Michal z pen., 71. Svatonský. Rozhodčí: Matějek - Slavík, R. Hrubeš. Diváci: 349. Hradec Králové - Bohemians Praha 0:2 (0:1). Branky: Šisler, Obermajer. ŽK: Krejcar, Černý – Ibe, Obermajer. Předehráno v pátek: Vysočina Jihlava -Zenit Čáslav 0:1 (0:1). Branka: 30. Schulmeister. Rozhodčí: Kovařík -Večeřa, Adámková. ŽK: Bartoš -Mráz, Kotrba. Diváci: 550. Zápas Vítkovice – Slovácko skončil po uzávěrce.

22.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.