Tým opustila většina hvězd, odešel také trenér. Tíživou situaci a nejistotu vyřešil nakonec člen kádru Petr Tichavský, který tak zároveň ukončil své působení na zeleném trávníku.

Vedení lichnovského NFC přislíbil, že tým dobrovolně povede, než se najde trenér. Svou pomoc nabídl do konce podzimní části sezony.

„Zatím jsme se s vedením dohodli, že ve funkci trenéra týmu zůstanu až do léta, a že dokončím započatou práci. Pak se uvidí,“ vysvětlil Tichavský. „Co se týká posil, zatím všichni přislíbili, že zde zůstanou, takže nyní bude záležet hlavně na tom, jak se dohodnou samotné oddíly mezi sebou. Samozřejmě bychom jsme chtěli ještě vyztužit hlavně kraje záložní a obranné řady,“ uvedl Tichavský.

Nyní trenéra a jeho svěřence čeká příprava na jarní část a všichni věří, že bude úspěšnější než podzim, kdy získali pouze jediný bod za domácí bezbrankovou remízu s Vratimovem v 8. kole soutěže. „Popravdě jsem si myslel, že na podzim urveme těch bodíků více, než jeden. Ale jsme odhodláni bojovat dál a trochu ty sestupové příčky ještě zdramatizovat, přestože víme, že to bude složité,“ pokračoval.

Během zimní přípravy budou praktikovat obvyklý plán. „V přípravě se zaměříme hlavně na fyzičku. V záloze samozřejmě máme i další varianty, které nezavrhujeme, jako aerobik a podobně, ale jejich zařazení do tréninkové jednotky bude záviset hlavně na počtu hráčů, kteří budou v danou chvíli k dispozici,“ upřesnil Tichavský a pokračoval: „Budeme trénovat podle zaběhnutého vzoru, tedy třikrát týdně. Ale jak říkám, kluci vesměs pracují na směny, takže dát se dohromady bude těžké,“ dodal.

Většina fotbalových týmů v přípravě dává přednost stále oblíbenějším hřištím s umělým povrchem. „Umělou trávu určitě nevyužijeme. Budeme trénovat jako vždy, v Lichnově, plus jedenkrát týdně nejspíš využijeme tělocvičnu. Přípravné zápasy odehrajeme tradičně na škváře. Umělá tráva je jistě zajímavá alternativa, ale o tom jsme zatím nijak nedebatovali,“ uzavřel kouč.