Bez zraněných Petra Freislera a Jaroslava Čapky nastoupili fotbalisté NFC Lichnov v Bruntále. Po vítězném poločase se obraz na bruntálském hřišti nepochopitelně změnil a hlavním hrdinou fotbalového dramatu byl sudí Křenek, který postupně vyloučil tři hráče Lichnova. Domácí utkání otočili a zvítězili ve veledůležitém boji o záchranu soutěže 3:2.

Slavoj Bruntál – NFC Lichnov 3:2 (1:2)

„Rozhodčí Křenek rozhodně neoplýval jistotou v rozhodování. Jeho výkon byl, mírně řečeno, hodně rozpačitý,“ zlobil se trenér NFC Lichnov Svatopluk Chrobák.

Utkání se hrálo za deště a v úvodu utkání bylo vidět, že domácí jsou svázaní důležitostí zápasu. „Naše pozorná obrana je téměř k ničemu nepustila,“ uvedl Chrobák. Ve 13. minutě za nastřelenou ruku v pokutovém území musel hlavní arbitr ukázat na značku pokutového kopu a Marek Klečacký ranou po zemi přivedl hosty do vedení.

Z nepřesné přihrávky ve 34. minutě těžili naopak domácí a dočkali se vyrovnání. O dvě minuty později ale našel Radim Šudák parťáka z útoku Lukáše Dědíka, jenž hlavou dostal Lichnov opět do vedení. „O tři minuty později zvýšil opět Dědík, ale sudí hru z nějakého důvodu zastavil a branku neuznal,“ popsal Chrobák.

Ve druhé půlce se na bruntálském hřišti začaly dít podle lichnovského kouče věci. První žlutou kartu viděl Jan Neckář ve 47. minutě. Domácí vyrovnali v 54. minutě, když hosté nepokryli pravou stranu obrany. Poté už byl vidět především sudí Křenek.

„V pětašedesáté minutě dohrál pro červenou kartu obránce Klečacký. O deset minut viděl žlutou kartu za zdržování brankář Michal Polomský, když šel pro balon, který vhodili pořadatelé na hřiště. Dvě minuty před koncem neustál výroky sudího František Musil a opřel se do něho. Zaslouženě šel do sprch také. Ve druhé nastavené minutě si sudí asi oddychl, když Bruntál dokázal vstřelit třetí gól,“ přiblížil průběh druhé půle Chrobák.

V páté minutě nad normální hrací čas viděl třetí červenou kartu Lichnova brankář Michal Polomský.

Branky: 34. Rubíček, 54. Raab, 90.(+2) Orság – 13. (pen.) Klečanský, 36. Dědík, ČK: 65. Klečacký, 88. Musil, 95. Polomský (všichni Lichnov), rozhodčí: Křenek – Brezovský, Lalík, diváci: 100

Lichnov: Polomský – M. Kahánek, Babinec, Neckář, Klečacký – Musil, Beneš, Šudák, Vaverka (61. Pleskot) – Dědík, Tichavský. Trenér Svatopluk Chrobák