Po podzimní části divizní soutěže se zdálo téměř nemožné, že by se poslední TJ VITTO TEA Frenštát pod Radhoštěm dokázal v soutěži zachránit. Navíc, když se ve vyšších soutěžích schylovalo k hromadným sestupům moravskoslezských celků.

Z divize po třiceti odehraných soutěžích nakonec padaly do krajských přeborů tři týmy. Frenštát pod Radhoštěm mezi nimi nebyl.

Jarní znovuzrození řídil trenér Marian Bedrich, jenž k týmu přišel v zimní přestávce. Na lavičce Frenštátu nahradil Karla Neudika. „Bydlím v Novém Jičíně a ve Frenštátě pod Radhoštěm pracuji. Frenštátští mě oslovili, a jelikož jsem si už svou trenérskou pauzu vyčerpal, nabídku jsem přijal. Je to pro mě výzva,“ prozradil v zimní přestávce kouč, jenž sbíral trenérské zkušenosti v Rakousku, Znojmě i Hranicích. Fotbalově se „vyučil“ při svých angažmá v Opavě, Zlíně a Teplicích.

Bedrich si ke spolupráci přizval znalce frenštátské kopané Petra Matuše. Těsně před startem jara navíc k týmu přišli z druholigových Jakubčovic nad Odrou záložník Bohuslav Škopek, obránce David Molnár a brankář Jakub Plánička a společně se střelecky potentním Ivo Maruchničem vytvořili osu úspěchu. „Ještě s žádným týmem jsem nesestoupil. Jsem rád, že jsem tuto tradici dodržel,“ usmíval se po posledním zápase sezony s Rýmařovem Bedrich.

Na svěřence byl hrdý. „Hráči zaslouží obdiv, protože dokázali to, v co moc lidí tady nevěřilo. My jsme je jen trošičku navedli na tu správnou kolej. Oni to pochopili a šli za záchranou cílevědomě. Dvanácté místo z beznadějného stavu je malý zázrak,“ pyšnil se Bedrich. Klíčovým mužem záchrany byl gólman Jakub Plánička, který v jarní části vychytal devět zápasů aniž by inkasoval. „Získali jsme ho na poslední chvíli a ukázalo se to být klíčovým momentem. Ale nebylo to jen o Pláničkovi. Kdybychom poctivě nebránili, tak by nám nebyl Plánička vůbec nic platný. Soupeři by měli v zápase třeba dvanáct šancí a dva nebo tři góly by nám s určitostí dali. Ale my jsme je do šancí nepouštěli. A když ano, tak ty Plánička skvěle pochytal. Je to naše malé vítězství, ale tím to nekončí,“ uvedl Bedrich Zda povede TJ VITTO TEA Frenštát pod Radhoštěm i v příští sezoně, těsně po posledním utkání nedokázal říct. „Je to otázka dalšího jednání. Ve Frenštátě je spousta problémů a potřebuji nějaké garance. Letní přestávka je hodně krátká a jsem zvědavý, jak se tým podaří udržet pohromadě, nebo doplnit. My jsme cíl vedení, kterým byla záchrana, splnili, ale musí se tady postavit konkurenceschopné mužstvo, jinak by to podruhé nemuselo vyjít,“ uzavřel.