Dvě posily pro příští, s největší pravděpodobností druholigovou sezonu ulovil v minulém týdnu lídr Moravskoslezské fotbalové ligy, tým Fulneku. Z Jakubčovic, které se v létě přestěhují na pražskou Julisku, přijdou brankář Jiří Pospěch a obránce Karel Doležal. „Jednáme ještě se třemi hráči s ligovými zkušenostmi. Na druhou ligu jsme připraveni a chceme jít do první. Pokud to nebude ve Fulneku, tak preferuji Nový Jičín,“ řekl spolumajitel Fulneku Roman Mroček.

Proč jste si vybrali právě brankáře Pospěcha a obránce Doležala?

Karel Doležal je kvalitní, zkušený a hlavně vysoký obránce, kterého v současnosti postrádáme. Na brankářské pozici máme v současnosti oba hráče na hostování. Martin Blaha patří Olomouci a Jakub Eliáš Baníku Ostrava a čistě teoreticky by se mohlo stát, že nebudeme mít k dispozici ani jednoho z nich, a tak jsme potřebovali kádr doplnit o kmenového brankáře. Proto jsme získali Jiřího Pospěcha.

Jednáte ještě s dalšími hráči z druholigových Jakubčovic?

Z jakubčovického týmu už to bude zřejmě všechno, ale jednáme s dalšími třemi hráči, kteří by k nám měli přestoupit. Všichni by měli mít prvoligovou kvalitu.

Jaké další změny plánujete pro následující sezonu? Stadion je vyhovující pro druhou ligu, nebo zde Jakubčovice hrají na tzv. výjimku?

Stadion ve Fulneku je pro druhou ligu odpovídající a ani Jakubčovice zde nehrají na výjimku. Pokud bychom ale chtěli postoupit do první ligy, tak bychom ji chtěli hrát doma, tedy ve Fulneku. Zvažujeme ale i jiné varianty. Jednali jsme v Drnovicích, ale kdybychom neuspěli ve Fulneku, tak bych preferoval Nový Jičín.

Hrát první ligu by ale pro fulnecký stadion vyžadovalo úpravy. Jaké konkrétně?

Kvalitnější zázemí a hlavně osvětlení a některé další věci. Do toho se ale musejí pustit představitelé města. My udržíme hráče, platy a další věci, ale provoz musí hradit město. Vždyť Fulnek hraje prim ve třetí lize a profituje z toho především radnice. Trochu mě proto mrzí, že na nás, s prominutím, kašle.

Vy jste radní města?

Už ne. Mám plno jiných starostí, a tak jsem se toho postu vzdal a jsem nyní jen zastupitel.

Hledáte mezi svými kolegy v zastupitelstvu podporu?

Nechodím za nimi, protože věřím, že zvítězí zdravý rozum. A pokud ne, tak ve Fulneku, ač mi to bude hodně líto, vrcholový fotbal skončí.

Už jste zmínil, že pokud byste nemohli hrát první ligu ve Fulneku, chtěl byste přesídlit do Nového Jičína. Hrál by tam Fulnek, nebo Nový Jičín?

To je všechno otázka dalších jednání. V okrese Nový Jičín se nikdy nehrála první fotbalová liga. A pokud bychom ji hráli tam a radnice v Novém Jičíně by nám pro to připravila podmínky, tak bych tam chodil na první fotbalovou ligu hodně rád. Stejně jako ostatní fandové z Fulneku nebo Jakubčovic. Nový Jičín je okresní město a já jsem z tohoto okresu, proto ho preferuji.