Třináct minut potřebovali fotbalisté Nového Jičína, aby zužitkovali svou převahu poprvé. Po průniku kapitána domácího týmu, Lukáše Bajera, a následné tvrdé střele, se míč od brankáře Jiřího Pražáka odrazil k Aleši Víznarovi, jenž ho okamžitě poslal do sítě. Dlouhé sólo útočníka domácích, Lukáše Bezděka, ve 24. minutě nedokázal nikdo z protihráčů zastavit, a tak se skóre měnilo podruhé. Ihned po rozehrání se balonu opět zmocnili domácí a Bezděk v téže minutě vstřelil, po přihrávce Lukáše Polónyiho, svou druhou branku. Hosté byli naprosto zoufalí, což dokumentoval přesnou přihrávkou, tři metry vzdálenému osamocenému Polónyimu, obránce Ondřej Stanovský. Zkušený domácí útočník si proti brankáři už musel vědět rady a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Čtyři minuty před přestávkou poslal Ondřej Stanovský v šestnáctce skluzem k zemi Bezděka a sudí nařídil pokutový kop. Míč si, podle pokynů trenéra Holuba, postavil brankář Rostislav Šrom a přesnou střelou završil gólový příděl prvního poločasu.

Dostatečné vedení na jedné straně a beznaděj na straně druhé způsobily, že v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se nehrál příliš pohledný fotbal. Až v 57. minutě se stalo něco, co diváci do té doby neviděli. Hostující Ondřej Stanovský vyslal střelu na domácí branku. Ovšem Šrom se zaskočit nenechal a leopardím skokem vytlačil balon na rohový kop. Po této šanci se probudili i domácí a v 62. minutě dvěma pokusy docílil svého druhého gólu v zápase i Polónyi. Vyrovnání domácího pohárového vítězství z minulého kola proti Metylovicím dosáhli domácí v 70. minutě, kdy Bajer vyslal do úniku Milana Štěpjáka, který podél vyběhnuvšího brankáře neměl problém a poslal balon do branky. Osm minut před koncem se hostům povedl první rychlý brejk a Jan Stanovský přesnou střelou pokazil Šromovi čisté konto. „Dali jsme si za cíl se dostat do krajského finále a jsem rád, že jsme toho dosáhli. Uvidíme proti komu budeme ve finále hrát, ale každopádně ho budeme chtít vyhrát,“ řekl trenér Nového Jičína Alois Holub. Toho potěšila i předvedená hra. „Kluci hráli pohledný fotbal, dařilo se nám i po kombinační stránce,“ uzavřel.

Branky: 13. Víznar, 24. a 24. Bezděk, 29. a 62. Polónyi, 42 (pen.). Šrom, 70. Štěpják – 82. J. Stanovský, ŽK: Bezděk – Panoš, rozhodčí: Švec – Podracký, Poledník.

Nový Jičín: R. Šrom – J. Hanzelka (50. Temnička), Dvořák, Pavlík – Víznar, Palička, L. Bajer, Koval, Chromečka – Polónyi (62. Uhlár), Bezděk (56. Štěpják). Trenér Alois Holub

Dolní Lhota: Pražák – O. Stanovský, Souček, Gazur, Rychlý – T. Heřman, P. Heřman, Musial, Panoš – Zezulka, J. Stanovský. Trenér Martin Beňus