Slavia Orlová - EPO Frenštát p. R. 0:0

„Vracíme se k osvědčenému modelu, kdy dbáme na perfektní bránění. Málo inkasujeme, opět jsme udrželi čisté konto, ale nedáváme góly. To je pak marné. Musíme zvednout střelecký průměr alespoň na dvě branky na zápas, jinak vyhrávat nebudeme,“ podotkl asistent trenéra Čopjaka Josef Jadrný. Orlovští měli proti Valachům z Frenštátu převahu. Na tutové šance vyhráli 4:1.

Hned tu první měli hosté. Po počátečním oťukávání se před Szarowskim objevil Košelík, ale orlovský gólman bravurně nohama zasáhnul. Pak už se hrál fotbal nahoru-dolů. Slavia si ve 22. minutě vypracovala první velkou šanci. Po centru Hanuska skákal u tyče do vzduchu Široký, brankář byl úplně mimo dosah míče, ale Široký pálil hlavou vedle tyčky. O dvě minuty později trefil Kadlčák po nahrávce Šťástky tyč, balon se odrazil ke Koplovi, ale ten nestihl včas zareagovat, jelikož byl blízko brány a míč netrefil ideálně. Další dobrou možnost měl Šťástka. Hezky napřáhl do šibenice, jenže gólman jeho pokus konečky prstů vytáhl na roh.

Po změně stran už se prakticky žádné gólové momenty nenarodily. Vyjma jediného. Hanusek si v 73. minutě pár metrů od brány zpracovával míč, ale nechal si ho zbytečně spadnout na zem, mezitím se mu do cesty nahrnuli protihráči a z šance sešlo. „Škoda, už jsme všichni řvali gól, ale musíme se spokojit s remízou,“ konstatoval věcně trenér Jadrný.

Rozhodčí: Sojka, žluté karty: 1:1, diváci: 80.

Orlová: Szarowski - A. Věčorek, Šťástka, Drozd, Hübner - Novák -Kadlčák (58. Lukan), Široký, Hanusek, Lička (70. Bajzath) - Kopel. Trenér: Miroslav Čopjak.