TJ Spartak Lubina

Předsezonní cíl: udržet se na špici

Umístění po podzimu: 3. místo

Slovo trenéra (Jan Stibůrek): Samozřejmě jsme spokojeni. Byly tam nějaké výkyvy, ale to přikládám spíše jiným faktorům, jako rodinné či pracovní důvody. Přesto osa družstva zůstala, a bylo cítit, že má sílu a kvalitu. I proto jsme s umístěním spokojeni, protože to splnilo naše očekávání. Celkově si myslím, že Lubina je pro děvčata, která se tápala někde od Štramberku a hledala prostředí, velkým přínosem. Jednoduchá není samozřejmě ani ekonomická situace. Řešit dále budeme spíš složení kádru. Například Daniela Pavelková hraje kromě fotbalu také odbíjenou a od příštího ročníku budou vyjíždět na dva dny mino, takže o její kvality asi přijdeme, což je obrovská škoda. A jak to vidíme na jaře? Ono je populární říkat „zůstaňme při zemi“. Ty ambice máme samozřejmě vyšší, ale když si vezmete, že na všech našich brankách se podílí hlavně Katka Marková a Táňa Michnová, tak to není zas tak divoké. Takže spíš půjde o rozšíření této střelecké kvality i na ostatní hráčky, aby se tak na vstřelených brankách podílelo více děvčat.

Slavia Stachovice

Předsezonní cíl: být do 6. místa

Umístění po podzimu: 10. místo

Slovo trenéra (Stanislav Tomčiak): Naše představy před sezonou byli jasné, být do šestého, sedmého místa před Veřovicemi, Vítkovicemi a Valašským Meziříčím. Ztroskotali jsme ale na úzkém kádru. Na tréninku bylo stěží pět holek, a to bylo bohužel při naší hře znát. Proběhlo zde také formální spojení s Pustějovem, ale spolupráce nějak vázne. Nyní si budeme muset v klidu sednout a probrat, co dál, protože s takovým kádrem to asi nemá smysl. Brankářku máme kvalitní, dokonce si troufám tvrdit že jednu z nejkvalitnějších v soutěži, ale bez podpory celého týmu to nepůjde. Doplnění kádru vidím snad jen v lepší spolupráci s Pustějovem. Potřebovali bychom nějakou osobnost do středu zálohy a ještě jednu gólmanku, aby současná brankářka Petra Pospíšilová mohla jít i do pole, protože mimo chytání je na tom výborně i herně. Holky podle mě v mnohých zápasech nastupují dopředu s tím, že prohrají. Pak zjistí, že i s lepšími soupeři se dá hrát, ale to už je většinou pozdě.

AFC Veřovice

Předsezonní cíl: seznámení se se soutěží, klidný střed tabulky

Umístění po podzimu: 11. místo

Slovo trenéra (Jan Veselka): Po podzimu jsme spokojeni tak na půl. Na to, že tuto soutěž hrajeme teprve půl roku a taky některé holky hrají fotbal půl roku v životě, jsme chtěli získat dvanáct bodů. Získali jsme nakonec pouze čtyři, ale z důvodu nestabilizace kádru. V každém případě se pokusíme během přestávky doplnit tým kvalitními hráčkami, abychom mohli hrát klidný střed tabulky. Před sezonou byl náš hlavní cíl seznámit se se soutěží. Pokud ale nebudeme chodit na zápasy pouze s jedenáctičlenným kádrem a budeme mít i náhradnice, tak toho můžeme dosáhnout. To samé se týká také práce v tréninkové jednotce, se kterou mohu být prozatím spokojen obdobně na těch padesát, šedesát procent. V každém případě nás čeká před začátkem jarní části spousta práce.