Veřovice si ze Stachovic odvezly bod

FULNEK-STACHOVICE - Moravskoslezská fotbalová liga žen, skupina A, měla na programu 7. kolo. V něm Stachovice na svém hřišti hostily nováčka soutěže z Veřovic. Oba soupeři se nakonec rozešli smírně.

8.10.2007

V sedmém kole moravskoslezské fotbalové ligy žen, skupiny A, remizovaly Stachovice s Veřovicemi.Foto: DENÍK/Jan Kešelák

Slavia Stachovice - AFC Veřovice 2:2 (0:0)

V prvním poločase se obě družstva pomalu rozehrávala, a tak šancí k vidění mnoho nebylo. Domácí obraně po celý zápas motala hlavu hlavně Petra Pavelčáková, na druhé straně to byla domácí Kupková. Prvně jmenovaná vyslala již v sedmé minutě střelu k delší tyči z hranice šestnáctky, ale vedle. Po dvou minutách na opačné straně střílela Kupková ze stejné pozice, ale přímodo náruče gólmanky.

To, čeho se divákům nedostalo v prvním poločase, už neplatilo pro druhý. V 51. minutě utekla hostující již zmiňovaná Pavelčáková, z hranice brankové čáry nahrála na volnou Hlavinkovou, která bez problémů otevřela skóre. Po pěti minutách se ale začínalo od začátku, když srovnala Fabiánová. V 64. minutě se k přímému volnému kopu domácích postavila brankářka Pospíšilová, která přesnou trefou k tyči nedala své sokyni ve veřovické bráně Juraniové šanci. Za jedinou minutu bylo srovnáno. Proti nepříznivému skóre byla opět Pavelčáková, která prokličkovala obranou hostí, a přestože si na její střelu brankářka sáhla, vyrazila ji pouze na tyč, od které putoval míč do brány.

Ke konci utkání docházela oběma týmům fyzická kondice, a přestože snaha svrhnout vítězství byla patrná, branka již nepadla.

„Remíza z utkání proti Veřovicím je pro nás ztrátou. Máme určité problémy s útočnou fází, proto nedáváme branky. V každém případě jsme dnes měli vyhrát,“ přiznal trenér stachovických fotbalistek Miroslav Ručka.

Jeho protějšek Zdeněk Kocián to viděl jinak. „Po taktické stránce jsme oba poločasy zvládli. V prvním jsme měli více příležitostí, které jsme neproměnili. Na konci nám odešla fyzička a spoléhali jsme na brejky. Přesto si myslím, že remíza je spravedlivá,“ zhodnotil Kocián.

Branky: 56. Fabiánová, 64. Pospíšilová - 51. Hlavinková, 65. P. Pavelčáková, Rozhodčí: R. Duda - M. Šimek, P. Šištík, Diváci: 50.

Stachovice: P. Pospíšilová - K. Lalošáková, Vašutová, A. Petrů, D. Petrů - M. Lalošáková, Matušíková (51. Šimurdová), Halaštová, Fabiánová - Kupková, Vávrová. Trenér Miroslav Ručka

Veřovice: Juraniová - Kučerová (82. Černošková), Černochová, Lošáková, Janáková - Bečanová, Hlavinková, Fojtíková, Surovcová - P. Pavelčáková, K. Pavelčáková. Trenér Zdeněk Kocián