FK SK POLANKA – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:0 (0:0)

Tam, kde to frenštátský Beskyd trápí nejvíce, tedy v útočné fázi, dokázalo vedení získat výraznou ofenzivní posilu. Kádr posílil Richard Blaževič, který má za sebou mimo jiné i působení v Jakubčovicích.

„Veříme, že pro nás bude určitě posilou. Naposledy hrál na Hutisku a v současnosti je hráčem Frenštátu, přišel k nám totiž na přestup. Dou fám, že se jeho síla projeví hlavně teď v těch domácích zápasech," uvedl sportovní manažer Frenštátu Pavel Měrka. Vstup do zápasu měli lepší favorizovaní domácí a už v osmé minutě měli na kopačkách gólovou příležitost, kterou však neproměnili.

V první půli diváci v Polance branku neviděli. Ve druhé půli byl Frenštát více než vyrovnaným soupeřem. Avšak ani šance nové posily Blaževiče, Dorňáka nebo Marka vedoucím gólem neskončily. Utkání rozhodl gól po velmi sporném verdiktu hlavního rozhodčího, který proti hostům nařídil přímý kop z výhodné vzdálenosti. Z něj vytěžili domácí zásluhou Planky jediný gól v utkání.

„Trenér v kabině hráčům poděkoval. Byl to po všech stránkách výborný výkon, ale chybělo jediné, a to Frenštátu chybí už dlouho, a to vstřelit branky," řekl Pavel Měrka. Frenštát čekají na podzim ještě dvě důležitá domácí utkání s Hájem ve Slezsku a s Pustou Polomí. „Musíme se teď soustředit na dva poslední domácí zápasy. Zvlášť příští utkání s Hájem ve Slezsku bude zápas o bytí a nebytí," uzavřel Pavel Měrka.

Branka: 82. Planka, diváci: 150, rozhodčí: Bátrla – Osička, Čuba.

Frenštát p. R.: Pešák – Kovář, Sládeček, P. Kaša, Kalod – Štika (67. Dorňák), Dobiáš, Marek, R. Kaša (64. Čuport) – Bartoš, Blaževič (85. Putorík). Trenér: Dalibor Prikazský. (dbt)

close Krajský přebor zoom_in