Bílovečtí byli v úvodním dějství dvakrát blízko k vedoucímu zásahu, ale proti byl heřmanický kapitán v brance Jakub Andrejko. Někdejší Baníkovec totiž ukázal své umění, když nejprve vytěsnil ránu Ronce a poté vyrazil na tyč i gólovou hlavičku Filipa Tomáška.

„Kdybychom po poločase vedli 2:0 tak by se soupeř nemohl divit. Chtěli jsme hrát s kvalitním soupeřem vyrovnanou partii a dlouho se nám to dařilo,“ vzpomínal trenér Bílovce Martin Štverka.

V 55. minutě však Heřmanice využily hrubku v bílovecké defenzivě a vstřelily úvodní gól zápasu. Hra Bílovce se rázem sesypala a ostravský celek přidal v rychlém sledu další dvě branky. Během dvanácti minut tak Heřmanice nasázely Bílovci tři góly a rozhodly o osudu utkání.

„Utkání jsme měli dobře rozehrané, ale bohužel kvalitní soupeř potrestal naše chyby. Bylo to pro nás hodně nešťastné utkání, ale máme se od čeho odrazit. Ověřili jsme si, že můžeme hrát s každým, ale teď to doma musíme zvládnout,“ nahlédl Štverka směrem k neděli, kdy Bílovec hostí od 16 hodin Čeladnou, které má za podzimní debakl 0:9 rozhodně co vracet.

FC HEŘMANICE SLEZSKÁ – FC BÍLOVEC 4:0 (0:0)

Branky: 67. a 78. Opata, 55. Schwarz, 62. Tomšů. Rozhodčí: Viščor – Jurajda, Tabášek. ŽK: Fojtík – K. Kotrla, F. Tomášek. Diváci: 150.

Bílovec: Chvěja – Pavlík, P. Moučka (69. Dresler), Darda, Melecký – Malý (63. Mika Válek), Ronec, Černín, K. Kotrla (75. Šimíček) – Seidler (84. M. Kotrla), F. Tomášek. Trenér: Štverka.