FK SAN-JV Šumperk – TJ Nový Jičín 3:0 (1:0)

Dvakrát se dostal do slušné šance v malém vápně i dlouhán Opravil, jenž vždy po rohu klasicky naběhl na zadní tyč, a jednou to byla opravdu gólovka.

Ve 25. minutě potáhl míč po levé straně k rohovému praporku Růžička, poslal nahrávku do malého vápna, kde nesmírně důrazný Horák zašlapal dva stopery do země a skóroval.

Chvíli před přestávkou se, po dalším rychlém ataku, dostal do velké šance Brazilec Galvan, v pádu ale nestačil dokopnout míč do téměř prázdné brány.

Hosté po většinu času nic kloudného nepředvedli. Hned po přestávce neuhlídali po levé straně spurtujícího Mlynáře, který prodloužil do vápna Čembovi. Jeho první pokus sice gólman zázračně vyrazil, pak se ale trojice obránců Nového Jičína nepochopitelně dívala, jak si Čemba bere míč opět na kopačky a skóruje.

Po chvilce bylo vymalováno: Krcho dokončil kombinaci Mlynáře s Čembou. Sice v polopádu vystřelil nemastně neslaně, leč velmi přesně k tyči – 3:0.

„Tyhle dva góly zlomily zápas,“ konstatoval kouč Nového Jičína Alois Holub.

Domácí pak zhruba patnáct minut dohrávali jen v deseti. Střídající Brazilec Neto se po chvilce chytil za zraněné stehno a odkulhal do kabin, Šumperk však už měl za sebou tři střídání.

„Zápas už byl rozhodnutý. Měli jsme takovou převahu, že jsem neměl vůbec obavu, že bychom v deseti konec utkání nezvládli,“ vysvětloval šumperský kouč Petr Strnad.

Naopak, Mlynář nedal ve vápně z očí do očí gólmanovi gól a když Kučerík reflexivně vyrazil nohou, Pobucký pak skóroval, ale dle sudích z ofsajdu.

„My jsme dnes velmi propadali ve středu hřiště a soupeř tak měl neustále přečíslení. Byl rychlejší, důraznější, jeho výhra je naprosto zasloužená,“ dodal Alois Holub.

„Podali jsme nejlepší letošní domácí výkon. Nejlepším hráčem na hřišti byl určitě Čemba, ale výborně zahráli všichni. Opravdu nečekaně dobrý výkon,“ podotknul Strnad.

Další utkání, kterým mělo být nedělní střetnutí 16. kola divize mezi Novým Jičínem a Valašským Meziříčím, bylo po dohodě obou klubů přesunuto na sobotu 13. listopadu (13.30).

Branky: 25. Horák, 50. Čemba, 54. Krcho. Rozhodčí: Beneš – Žilka, Stehlík. ŽK: Horák – Hejdůšek, Radko, Žemlík, Dudka. Diváci: 200.

Šumperk: Kameník – Hruda, Skopal, Pinkava, Růžička – Krcho (73. Pobucký), Opravil (67. Navrátil), Galvan (59. Neto), Horák – Mlynář, Čemba. Trenér Petr Strnad

Nový Jičín: Kučerík – Hejdůšek, Žemlík, Bajer, Jiří Hanzelka – Pražák, Lokša (57. Bajger), Pelán, Radko (70. Gelnar) – Dědík, Dudka (67. Jakub Hanzelka). Trenér Alois Holub

Ostatní výsledky 14. kola: Baník Ostrava B - Orlová - Lutyně 7:3, Brumov - Bystřice pod Hostýnem 0:1, Opava B - Mikulovice 2:2, Lískovec - Havířov 7:3, Mohelnice - Kravaře 2:0, Petrovice - Dolní Benešov 1:0

Los 16. kola, sobota 13. listopadu, 13.30 FK Slavia Orlová-Lutyně – FK SNY-JV Šumperk, FK Bystřice pod Hostýnem - Sokol Lískovec, TJ Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí, FK Mikulovice – FC Odra Petrovice, neděle 14. listopadu, 10.15 Baník Ostrava B – FC Elseremo Brumov, 13.30 Městský FK Havířov – Slezský FC Opava B, SK Kravaře – FC MSA Dolní Benešov