Dvaatřicátý ročník svedl dohromady osm celků, které se utkaly ve dvou skupinách o postup do soubojů o konečná umístění. Klimkovickým fotbalistům se podařilo, díky dvěma výhrám (nad Janskými a Konstantinovými Lázněmi) a přes porážku s Lázněmi Bělohrad, vyhrát skupinu B a probojovat se do finále, v němž si díky pevnějším nervům v penaltovém rozstřelu poradili s Luhačovicemi a turnaj vyhráli.
Celé klání zahájili Klimkovičtí těsnou výhrou 2:1 nad podkrkonošským soupeřem z Janských Lázní, pod niž se střelecky podepsal Michal Bača, který dal první i poslední gól.

Druhý zápas se žlutomodrým příliš nepovedl, silnému soupeři z Lázní Bělohrad branku vstřelit nedokázali a po bezbrankovém poločase prohráli 0:1.

O tom, že si svěřenci trenérské dvojice Prašivka - Brandštetter zahráli o konečné první místo, rozhodlo vysoké vítězství v poměru 5:1 nad Konstantinovými Lázněmi (branky stříleli Marcel Majling 2, Milan Sedláček, Michal Bača a Petr Schulz po jedné) a současně remíza ze zápasu Lázní Bělohrad proti Janským Lázním.

Finálová bitva svedla dohromady stejnou dvojici, jako před rokem, ale nakonec se radoval ten loni poražený – TJ Klimkovice. Dramatické a vyrovnané utkání skončilo v normální hrací době bez vítěze a o tom, že Lázeňský pohár poputuje na sever Moravy, rozhodla střelba ze značky pokutového kopu. V penaltové loterii se střelecky prosadili sice jen Petr Schulz s Aloisem Grussmannem, ale díky čtyřem bravurním zákrokům gólmana Petera Chalachana to stačilo na konečné prvenství v turnaji. „Výhra v turnaji nás ohromně potěšila, pořádně jsme si ji užili a všichni doufáme, že nás to povzbudí do další přípravy před začátkem soutěžního ročníku 2009/2010,“ hlásil po turnaji jednatel a stoper týmu Lukáš Lyčka.

Lázeňský pohár 2009

Výsledky skupiny A: Luhačovice – Mšené Lázně 2:1, Železnice – Velichovky 1:1, Luhačovice – Železnice 2:1, Mšené Lázně – Velichovky 5:1, Luhačovice – Velichovky 3:0, Mšené Lázně – Železnice 0:0.

Výsledky skupiny B: Klimkovice – Janské Lázně 2:1, Lázně Bělohrad – Konstantinovy Lázně 0:0, Klimkovice – Lázně Bělohrad 0:1, Janské Lázně – Konstantinovy Lázně 1:1, Klimkovice – Konstantinovy Lázně 5:1, Janské Lázně – Lázně Bělohrad 1:1.

Zápasy o konečné umístění:

Finále: Klimkovice – Luhačovice 1:1, 2:1 na penalty.
Utkání o 3. místo: Lázně Bělohrad – Mšené Lázně 5:1.
Utkání o 5. místo: Janské Lázně – Železnice 4:1.
Utkání o 7. místo: Velichovky – Konstantinovy Lázně 1:0.

MARTIN MACEČEK