Fotbalisté nasázeli Valmezu búra

Nový Jičín /FOTOGALERIE/– Fotbalisté FK Nový Jičín si pozvali ke druhému utkání přípravy na domácí umělku divizní Valašské Meziříčí. Kdo čekal, že se bude opakovat výsledek prvního mače s Frenštátem (1:1), byl na omylu. Výsledkově Nový Jičín utkání zcela ovládl, když nasázel Valmezu búra.

29.1.2012

Fotbalisté Nového Jičína střelecky ovládli derby s Valmezem, které porazili jasně 5:0. Foto: Deník/Jan Kešelák

FK Nový Jičín – TJ Valašské Meziříčí 5:0 (2:0)

Utkání začalo v režii hostí, kteří přehrávali domácí zvláště kombinačně a v postupném útoku. Jenže od patnácté minuty Novojičínští hru vyrovnali a začali hostům vštěpovat svůj systém. Ten slavil úspěch již v 19. minutě, kdy šli domácí do vedení – 1:0. Přestože šlo o přípravu, nebylo nouze o ostré střety a na hráčích obou mužstev bylo vidět, že se o výsledek porvou zuby nehty. Poločasovému výsledku dal konečnou podobu domácí Málek, jenž si naběhl na centr Durce a k tyči vedení Nového Jičína pojistil – 2:0.

Druhá půle byla až do 60. minuty vyrovnaná. Poté se na domácích začala více projevovat únava a naopak hosté se svou kombinační hrou dostávali na koně. Předzvěstí byl centr Horáka na Jahodu, který musel hasit pohotovým skluzem gólman Šrom. Míč se přesto odrazil do brány, ale radost hostí nejprve pokazila tyč a následnou dorážku do brány poté nemohl rozhodčí uznat pro ofsajdové postavení hráče. Nato se domácí chytře stáhli a čekali na svou šanci z rychlých brejků. Jejich taktika nakonec slavila nebývalý úspěch. Právě branky po rychlých protiútocích totiž znamenaly drtivou porážku hostí. Nový Jičín se z nich radoval v 71., 85. a 88. minutě – 5:0.

V dalším utkání hostí Novojičínští v sobotu 4. února od 10.15 Hranice.

Tomáš Vyhlídal (Nový Jičín): Výsledek druhého zápasu přípravy je sice potěšující, ale dle mého názoru je to trochu zkreslené. Hosté nastoupili v hodně kombinované sestavě, takže bych to až tak nepřeceňoval. Co se týká hry, ta je taky potěšující, ale opět bych jit nepřeceňoval. Jsou tam věci, které nám, s Honzou Žemlíkem, ještě vadí. Navíc chceme hráčům ukázat něco nového, a právě to nám ve hře ještě chybí. Nicméně to je tak práce ještě minimálně na měsíc. V každém případě, výsledek pět nula je vysoký, ale určitě neodpovídá průběhu zápasu.

Michal Petružela (Val. Meziříčí): Dnes jsme jednoznačně pohořeli na neproměňování vypracovaných šancí. Hráče navíc zkoušíme na jiných postech, než jsou normálně zvyklí. Chceme totiž mít v záloze několik herních variant. Proti Novému Jičínu jsme sice vysoko prohráli, ale s předvedenou hrou jsme spokojeni. Jak už jsem říkal, vázla nám jen koncovka. Hráli jsme v kombinované sestavě a výsledek je krutý, ale je to příprava a určitě tomu nedáváme takovou váhu.

Branky: 19., 71., 85. a 88. Repa, 41. Málek, ŽK: Nippert, Bajer – Jahoda, ČK: 60. Jahoda (Val. Meziříčí), rozhodčí: Tomšík, diváci: 50

Nový Jičín: Šrom – Durec (54. Hes), Nippert, Bajer, Málek (54. Smolarčík) – Kalich, Hejdušek, Lokša, Bajger (22. Radko) – Repa, Smolarčík (37. Farkaš). Trenér Jan Žemlík, asistent Tomáš Vyhlídal

Val. Meziříčí: Štěpán – Macíček, Michálek, Molnár, M. Kunrád – Neuberger, Baroš, T. Kunrád, Brachánek, Jahoda – Horák. Trenér Robert Blaško, asistent Michal Petružela

29.1.2012

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.