Tým trenéra Pejši doma nejprve přestřílel Polanku 5:3 a v sobotu pak na domácí umělé trávě zdolal dalšího účastníka krajského přeboru, když lídra z Orlové porazil 5:1.

Novojičínští šli do vedení už po pěti minutách, kdy Švecovu přihrávku bez potíží zužitkoval Smolarčík. Druhý gól přidali domácí krátce po hodině hry, kdy na sebe upozornil kanonýr Lokša, jenž proměnil přesnou hlavičkou centr Smolarčíka.

Hostující Slavia však dokazovala, že na čele krajského přeboru není náhodou, když v závěru prvního poločasu snížil na rozdíl jediné branky Klimas, jenž překonal kmenového brankáře Frýdku-Místku Prepsla. Krátce po změně stran musel tasit důležitý zákrok domácí dorostenec Tichánek a na druhé straně neuspěl Lokša. Krátce na to se ke střele dostal bývalý hráč Nového Jičína Cigánek, ale stoperův projektil skončil na břevně Ticháčkovy branky. V 58. minutě tak trestal znovu Lokša, jenž mířil přesně k tyči a zvýšil na 3:1.

Čtvrtý zásah v síti Orlové mohl mít na svědomí Seidler, ale on ani dorážející Hrubý neuspěli. Když pak do břevna mířil střídající Fertál, dočkal se Nový Jičín dalšího gólu až v 79. minutě, kdy sólo stopera Farského sice skončilo na tyči, ale po následném vybídnutí od Hrubého už domácí stoper dorazil míč do branky.

Vysoké vítězství domácích pak v závěru zpečetil, po přímém kopu Kiss Farkase, nekrytý Nippert. „Soupeř jakožto vedoucí celek krajského přeboru, byl hodně fotbalový. Sice jsme vysoko vyhráli, ale ten průběh byl vesměs vyrovnaný, když chvílemi nás soupeř i přehrával. Musím říci, že hosté měli kvalitu," ocenil hru Orlové trenér vítězů Jan Pejša, jehož tým čeká v sobotu první venkovní přípravné utkání, když 10.50 nastoupí v Hranicích, proti tamnímu účastníkovi stejné divizní skupiny E.

FK NOVÝ JIČÍN – FK SLAVIA ORLOVÁ 5:1 (2:1)

Branky: 33. a 58. Lokša, 5. Smolarčík, 79. Farský, 90. Nippert - 41. Klimas. Rozhodčí: Vrána - Vrábel, David.

FK Nový Jičín: Prepsl (46. Tichánek) - Švancer, Malina (46. Nippert), Farský, Kiss Farkas - Hrubý, Švec, Juříček, Staněk - Smolarčík (59. Seidler), Lokša (59. Fertál). Trenér: Pejša.

FK Nový Jičín-FK - SK Polanka n. O. 5:3 (1:1)

Branky Nového Jičína : Smolarčík 2, Švancer, Horák, Fertál.

FK Nový Jičín: Šrom - Švancer (46. Pokorný), Malina, Blažek (46. Seidler), Kiss Farkas – Švec, Juříček - Horák, Staněk (46. Fertál), Hrubý – Smolarčík. (dtb, jak)