V úvodním utkání sezony totiž Valmez prohrál doma 0:1 a v předehrávce 16. kola v Novém Jičíně 0:2.

Domácím v zápase chyběli Dědík, Radko a Pražák, naopak na straně hostí se představily bývalé jakubčovické opory Jiří Pospěch, Roman Jahoda, David Molnár či Aleš Michálek a dřívější obránce druholigového Fulneku Radim Krása.

Hned v úvodu utkání bylo na domácích hráčích vidět, jako by chtěli dohnat to, co ztratili v předešlých čtyřech prohraných zápasech. Už ve 4. minutě se totiž k míči dostal po autu Jakub Hanzelka a nedal hostujícímu Pospěchovi šanci – 1:0. V 16. minutě naservíroval Kalich opět Hanzelkovi, který tentokrát mířil vedle. Hosté v zadu spoléhali na Michálka a v útoku na agilního Macíčka, ale domácí obrana jej dokázala vždy pokrýt. V 18. minutě doběhl domácí Bajger téměř ztracený míč a rychle založil útočnou akci. Zatáhl míč na střed kde si přihrál s Gelnarem a centrem přes obranu našel volného Tobolu, který z rohu velkého vápna technicky pokořil Pospěcha podruhé - 2:0. Další akce ale patřila hostující družině. Za záchranou brzdu zatáhl Hejdůšek, ale podle rozhodčího to bylo již za hranicí šestnáctky, takže následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Michálek – 2:1. Hra se poté značně vyrovnala.

Hned na začátku druhé půle se k míči dostal Baroš, ale jeho hlavička z hranice šestnáctky v brance neskončila. To už neplatilo v 64. minutě. Rychlonohý záložník Marek využil špatného rozestavení domácí obrany a pohotově srovnal – 2:2. V 65. minutě si ve vápně Valmezu obešel Jakub Hanzelka obránce, který jej musel stáhnout k zemi. Nařízenou penaltu proměnil tečí o levou tyč Dutka - 3:2. Hra domácích se poté zbytečně zatáhla a odráželi jeden útok hostí za druhým. V 75. minutě nastřelil Michálek z přímého volného kopu břevno domácí branky. Poté byl Nový Jičín v těžkém obležení hostujícího celku, kdy musel čelit sérii pěti rohů. Až v 83. minutě se k míči dostal Málek, který prudkou střelou z rohu šestnáctky vyzkoušel pozornost Pospěcha. Také poslední akce utkání patřila domácím. Kalich našel těsně před bránou JakubaHanzelku, jeho střelu ale gólman se štěstím vyrazil pouze k Lokšovi, kterému dorážka nesedla a míč šel těsně vedle pravé tyče mimo.

Alois Holub (Nový Jičín): Po čtyřech porážkách v přípravě přišlo zasloužené vítězství. Je jen škoda, že jsme obdrželi dvě branky, protože na můj vkus dostáváme stále dost branek. Myslel jsem taky, že budeme konečně kompletní, ale ani to se nepovedlo. Jinak prvních třicet minut bylo v našem podání velice dobrých, škoda jen, že jsme po obdržené brance přestali plnit taktické pokyny. Soupeř ve druhé polovině chtěl vyrovnat a začal tlačit, ale obecně jsme po delší době odehráli dobré utkání. Mám taky i pocit, že z hráčů pomalu odpadá tréninkový dril a hráči se dostávají do optimální herní pohody.

Emil Nečas (Val. Meziříčí): Z utkání mám celkově dosti smíšené pocity. Vím, že se nám na Nový Jičín příliš nedaří, ale my nesmíme rozlišovat to zda je to právě Nový Jičín, nebo někdo jiný. Dnes šlo spíš o to, abychom si ověřili naše kvality a to co nám chybí. Byl to určítě zajímavý zápas. Je pravdou že nám dnes chyběli dva stopeři a dlouhodobě zraněný útočník, takže zkoušíme náhradní varianty a zapracováváme mladé hráče. Doufejme že to jaro nebude problematické.

TJ Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (2:1)

Branky: 4. Jakub Hanzelka, 18. Tobola, 65. Dutka (PK) – 27. Michálek (PK.), 64. Marek, rozhodčí: Seidler – T. Lakomý, Bartoň

Nový Jičín: Strnadel – Dutka, Bajer, Pelan (70. Nippert), Farkaš – Bajger, Hejdušek (70. Hes), Kalich (70. Lokša), Tobola (70. Málek) – Jakub Hanzelka, Gelnar. Trenér Alois Holub

Valašské Meziříčí: Pospěch – Krása, Michálek, Sovák, Palát – Molnár - Marek, Neuberger, Jahoda - Macíček, Baroš. Střídali: Výmola, Horák L., Kudělka, Navrátil. Trenér Emil Nečas