Fotbalisté Nového Jičína vezou z Lískovce bod

Lískovec – V rámci 3. kola divizní skupiny E zajížděli fotbalisté FK Nový Jičín na hřiště Lískovce. I když hráli od 70. minuty bez vyloučeného Lokši, dokázali v závěru utkání zásluhou Kiši srovnat na konečných 1:1.

28.8.2012

Fotbalisté Nového Jičína zabojovali a z Lískovce přivezli bod. Ilustrační foto.Foto: Archiv

LÍSKOVEC – FK NOVÝ JIČÍN 1:1 (1:0)

Běžela 4. minuta utkání dvou sousedů v tabulce a domácí se mohli radovat z vedení, když po přímém kopu Kukulenky, nechala obrana hostí bez povšimnutí Žídka, který bez problémů napodruhé překonal brankáře Nového Jičína Šroma – 1:0. Hosté se však z toho brzy otřepali a začali se stále více a více kombinační hrou dostávat před pokutové území Lískovce a postupem času svoji herní převahu stupňovali. Docela slušnou šanci na vyrovnání měl po čtvrthodině hry Polonyi, který vystihl kiks Maléře, jenže jeho slabá střela mířila vedle branky leskoveckého Polacha, za dalších deset minut měl domácí gólman dosti práce se střelou Pelána.

O průběhu 1. poločasu se dá říci, že se novojičínští dostali slušnou kombinační hrou vycházející ze zajištěné obrany, mnohokrát do docela dobrých šancí na vyrovnání, ale branku se jim vstřelit nepodařilo, domácí se za čtyřicet minut hry od gólu dostávali na dostřel Šromovy svatyně jen sporadicky, vážněji jen dvakrát. Jak hosté převahou první poločas skončili, tak i druhý začali. Za deset minut hry kopali ze stejného místa jako domácí, když dali gól, hned tři přímé kopy, z nichž situace po posledním z nich z kopačky Farkase, byla nejnebezpečnější, vyrovnání však nepřinesly. Z další dobré kombinační hry se dostal dvakrát do dobré pozice Polonyi, v prvním případě jej poslal do ofsajdu Bajer, poté jeho střelu gólman Polach vyrazil na roh. Domácí se do vážnější šance dostali až po dvaceti minutách hry, kdy se míč po rychle rozehraném přímém kopu dostal k Václavíkovi, jehož hlavička z dobré pozice v pokutovém území šla naštěstí vedle Šromovy branky.

Zdálo se, že Lískovci, kterému dělaly stálé útoky Nového Jičína nemalé potíže, napomohlo vyloučení Lokši po zcela zbytečné druhé žluté kartě, k alespoň udržení vedení, opak byl však pravdou. Hosté i v deseti ve snaze alespoň vyrovnat stále útočili, u domácích se zdálo jako by jim docházely síly a byli s hubeným vedením docela spokojeni. Poté, co nevyužil Repa krásný dlouhý pas od Kiši a v pokutovém území domácích se střelou zaváhal, se na druhé straně po samostatném úniku po křídle do odkryté obrany dostal do velké šance zvýšit čtvrt hodiny před koncem Václavík, střílel však naštěstí vedle branky.

S blížícím se závěrem hosté ještě více přitlačili a domácí nevěděli kam dříve skočit. Po akci Bajera mohl srovnat Kiša, ale jeho střela byla sražena, po něm chvíli na to vyrazil domácí gólman s velkou námahou střelu Kalicha, stejně jako vyrazil reflexivním zákrokem míč po hlavičce střídajícího Smolarčíka po dlouhém autu Farkase. Poté, co hosté odvrátili nejdříve rohový kop a poté i následný nebezpečný závar před svojí brankou se střelou Václavíka vedle, našel minutu před koncem dlouhý kop Šroma od branky Repu, z jehož přihrávky srovnal střelou k tyči Kiša - 1:1. Za předvedenou hru, v níž měli po dvě třetiny utkání převahu, by si novojičínští zasloužili všechny body, nakonec po hře v oslabení, byli určitě rádi i za jeden bod.

Ohlasy trenérů:

Trenér Lískovce Miroslav Onufer: "Utkání jsme nezvládli po taktické stránce, celý zápas jsme vedli. Soupeř šel v 70. minutě do oslabení a dokázal si vytvořit ještě dost šancí. My jsme nevyužili mnoho brejků a nakonec jsme byli po zásluze potrestáni."

Trenér Nového Jičína Bohuš Keler: „My jsme dostali velmi brzy gól, což samozřejmě ovlivnilo trošku naši hru a celé utkání jsme museli dobývat branku domácích, což se nám paradoxně podařilo až v posledních minutách utkání. Řekl bych, že jsme určitě vyrovnali zaslouženě, že jsme byli i ve fázi, kdy jsme hráli o deseti prostě lepším mužstvem a měli jsme takovou vůli po gólu, že jsme ho nakonec dali a srovnali jsme na jedna jedna. Bod z venku je pro nás určitě pěkný, ale musíme být trošku i skromní, myslím si, že to je nakonec i spravedlivý výsledek, i když jsme měli více šancí než domácí".

Branky: 4. Žídek - 89. Kiša, ŽK: Dvořák – Hejdušek, Lokša, ČK: Lokša, rozhodčí: Mojžíš – Cieslar, Galásek, diváci: 110.

Lískovec: Polach - Hlavatík (70. Kořínek), Škorik, Maléř, Žídek - Dvořák, Mikulenka, Čerňák, Holý - Šrámek, Václavík

Nový Jičín: Šrom – Pelán, Hejdušek, Nippert, Farkas – Lokša, Bajer, Kalich, Kiša – Polonyi (76. Smolarčík), Repa (jak)

Autor: Redakce

28.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté HC Tatry Kopřivnice darovali krev v krevním centru v Ostravě-Porubě.
18

PATRIK FULNEK přispěl k výhře nad pražskou Duklou, ve které působil jednu sezonu, sedmi góly.

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Druhé derby v sezoně mezi druholigovými hokejisty Kopřivnice a Nového Jičína, které shlédlo devět stovek diváků, nabídlo drama až do závěrečné sirény, tři větší tresty, ale na konci pak znovu novojičínskou radost. Hostující Ďáblové totiž stopli Tatru i podruhé v sezoně a díky pátému vítězství v řadě si drží výtečné 3. místo.