O tom jak, se povedla letní příprava, a jakémánovojičínský fotbalový klub v divizi šance, jsme si popovídali s trenérem týmu Aloisem Holubem.

Jak byste zhodnotil letní přípravu?

Myslím si, že jsme splnili vše, co jsme chtěli, což je důležité. Na novou sezonu ve vyšší soutěži jsme připraveni dobře, ale jak to nakonec dopadne, to se uvidí až během samotné sezony. Určitě více napoví první zápas.

Co herní stránka a přípravné zápasy?

Až na „facku“ se Slavií Kroměříž v pohárovém zápase, to dopadlo podle očekávání. Také věříme, že tato prohra přišla v pravý čas. Jinak se nám povedla také generálka v Hranicích, kde jsme vyhráli 3:1, ale minimálně další dvě tutovky jsme neproměnili. Na druhou stranu jsme v posledních třech zápasech nebyli kompletní, protože nás trápí nějaké virové onemocnění.

Co standardní situace?

Máme menší výškovou převahu a tři velice schopné hlavičkáře. Rádi bychom toho využili, jak při útočných, tak při obranných standardních situacích.

Vstupujete do divize jako nováček, jak vidíte šance Nového Jičína?

Prioritou budou domácí zápasy, ale tím neříkám, že ve Valašském Meziříčí, nebo kdekoliv jinde, bychom zápas chtěli odchodit. Jako nováček nemáme určitě co ztratit.

Přišli jste o brankářskou jedničku.

Jasně, přišli jsme o zraněného Rosťu Šroma, ale bohužel, takový je fotbal. Na druhou stranu, dva roky mu tady kryl Patrik Kučerik poctivě záda a nyní má nárok na to, aby to zkusil, a já věřím a budu mu držet palce, aby se mu to podařilo.

Jak se podařilo posilnit kádr?

Jeden hráč je ještě v jednání, snad to vyjde, jinak to vypadá ještě na jednu posilu.

Začínáte ve Valašském Meziříčí, takže nic jednoduchého.

Našim cílem, nebo přáním, by bylo v tomto utkání uhrát bod, k čemuž, samozřejmě, přizpůsobíme i taktiku. Ale jak jsem již říkal, jsme nováčkem soutěže, nemáme co ztratit, ale určitě se pokusíme překvapit.

TJ Nový Jičín 2010/2011

Brankáři: Rostislav Šrom (1978), Patrik Kučerik (1988), Pavel Melčák (1975)
Obránci: Lukáš Bajer (1982), Jaroslav Pavlík (1977), Tomáš Chromečka (1978), Radek Petráš (1991), Pavel Nippert (1992), Jiří Hanzelka (1986), Tomáš Hejdušek (1979), Michal Farkaš (1992)
Záložníci: Jakub Hanzelka (1988), Ondřej Anastazovský (1984), Jan Kalich (1984), Martin Hes (1990), Lukáš Radko (1990), Jan Málek (1991), Martin Černoch (1977)
Útočníci: Jiří Lokša (1988), Lukáš Polonyi (1978), Lukáš Dědík (1978), Jan Žemlík (1977)

Realizační kádr: trenér: Alois Holub, asistent trenéra: Jan Žemlík, vedoucí mužstva: Jaroslav Štěpán, masér: Vlastimil Tesař