Utkání se odehrálo za slunečného počasí, ale takřka v komorní atmosféře, tedy bez většího počtu diváků. Domácí přitom hned první vážnější akci přetavili v úvodní branku zápasu. Již ve 4. minutě si totiž na centr Farkaše naskočil Smolarčík a hlavou mířil přesně k tyči – 1:0. Obrovskou radost ve tvářích domácích hráčů ale vzápětí vystřídalo rozčarování. V 7. minutě totiž hostující Kříž využil zmatku v novojičínské obraně a z hranice vápna obstřelil vyběhnutého gólmana – 1:1. Tentokrát hosté neskrývali radost, která jim ale vydržela pouhé dvě minuty. V polovině hřiště našlápl domácí Melčák, obešel dva hráče Slavičína a z hranice velkého vápna střílel technicky po zemi k tyči – 2:1. Poté utekl po lajně domácí obránce Brunclík, jeho kříž na druhou stranu hřiště našel Smolarčíka, který z dobré pozice trefi l placírkou pouze gólmana Balážika. Na druhé straně doběhl Bačík téměř ztracený míč, přihrál pod sebe na volného Jaroše, který mířil vysoko nad. Poté rozezněl břevno hostující brány z přímého kopu Hejdušek, na druhé straně už se ale rozvlnila síť. Ve 38. minutě zahrával Liška rohový kop, který našel Kříže, který hlavou srovnal – 2:2.

Ve druhé části začali lépe hosté. Ve 49. minutě si domácí obrana srazila roh Řiháka do vlastní branky, ale rozhodčí těsně před tím odpískal Slavičínu útočný faul. O chvíli později vyzkoušel pozornost Balážika Tobola, ale hostující gólman pohotovým skokem přesnou ránu domácího záložníka zneškodnil. V do bě, kdy se hosté začali nadechovat k rozhodující zteči, vzal zodpovědnost utkání na sebe, jako správný kapitán, Lukáš Bajer a z pozice stopera si přes celé hřiště doběhl pro branku. V 68. minutě totiž Smolarčík posunul aut Jiřího Hanzelky právě k Bajerovi, který tváří v tvář hostujícímu gólmanu poslal míč pod břevno – 3:2. Přestože se poté domácí stáhli na svou polovinu a bránili od středové čáry, byli hosté nadále nebezpeční. Výherní pojistku poté vystavil v 84. minutě svou druhou brankou Melčák – 4:2.

Alois Holub (Nový Jičín): „Dnes byla na naší straně vidět bojovnost. Musíme ale přiznat, že soupeř byl kombinačně vyspělejší. Věděli jsme že nejsme v pozici, kdy si můžeme dovolit hrát na krásu, ale potřebovali jsme doslova vydřít body. Hodně nám pomohla první branka, přestože jsme pomohli hostům naší chybou rychle srovnat. Druhá půle měla být založena na brejcích, kdy míče měly být jednoduše nakopávány do pokutového území. Vyšlo to. Soupeř byl lepší, ale my máme body.“

Boris Káňa (Slavičín): „Věděli jsme, že domácí si na domácím hřišti nejsou doma příliš jisti, ale my si to trápení prožíváme taky. Chtěli jsme určitě minimálně bod, ten bychom si za dnešní výkon zasloužili. Bohužel, tři fatální chyby v obraně hovoří za vše. Úvod soutěže jsme trochu zaspali, nechalo se tu málo hráčů a zřejmě se hodně spoléhalo na Zlín, ale ta spolupráce by mohla být lepší. V podstatě až v pátek večer vím, kdo bude o víkendu hrát, je to složité.“

FK Nový Jičín – FC TVD Slavičín 4:2 (2:2)

Branky: 4. Smolarčík, 9. a 84. Melčák, 68. Bajer – 7. a 38. Kříž, ŽK: Kalich, Smolarčík – Jaroš, Bačík, Liška, rozhodčí: Nesrsta – Lalík, Stodůlka, diváci: 110

Nový Jičín: Šrom – Brunclík, Bajer, Hejdušek, Farkaš – Kalich, Lokša, Melčák, Tobola (90+1. Málek) – Smolarčík (74. Gelnar), Bartoš (62. Jiří Hanzelka). Trenér Alois Holub

Slavičín: Balážik – Juřenčák, Fábry, Ptáček, Mezírka – Jaroš, Řihák, Bačík, Liška – Ondrejkovič, Kříž. Trenéři Boris Káňa

Ostatní výsledky 14. kola: Opava B – Prostějov 2:2, Brumov – Dolní Benešov 2:0, Lískovec – Val. Meziříčí 1:1, Mikulovice – Krnov 3:1, Havířov – Orlová-Lutyně 1:2, Petrovice – Šumperk 0:0, Mohelnice – Kravaře 3:0 Los předehrávky 16. kola (12. – 13. listopadu): Val. Meziříčí – Havířov, Orlová-Lutyně – Petrovice, Prostějov – Mohelnice, Slavičín – Mikulovice, Nový Jičín – Lískovec, Krnov – Opava B, Šumperk – Brumov, Kravaře – Dolní Benešov