Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří hned od začátku dokazovali, že nejsou v popředí divizní tabulky náhodou. Již ve 13. minutě utekl po levé straně hostující Horák, obešel si domácího hráče a z 25 metrů vystřelil. Naštěstí pro domácí dokázal gólman Hanus na poslední chvíli vyškrábnout střelu na tyč.

Ani Nový Jičín však, přes tlak Šumperku, nezůstal bez šancí. Ve 20. minutě našel aut Farkaše Bartoše, jehož hlavičkový pokus jen těsně minul šibenici Bednárovy brány. Za další čtyři minuty zavelel k úniku šumperský Horák, ideálně našel volného Pobuckého, ten ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl.

O chvíli později vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou z dálky Horák. Těsně před odchodem do kabin získali hosté výhodu přímého volného kopu z hranice šestnáctky, Navrátil však mířil nad.

Hned po přestávce to byli naopak domácí, kdo diktoval tempo hry. Přesto v 52. minutě utekl Dos Santos a v bezprostřední blízkosti domácí brány napálil pouze připraveného Hanuse. V 64. minutě se aut hostujícího Szocse dostal až na Navrátila, který ale z otočky netrefil ideálně.

Chvíli nato založili domácí rychlý protiútok. Míč šel z obrany na Jakuba Hanzelku, ten si jej potáhl a nahrál Tobolovi. Tobola si obešel obránce a nahrál opět Hanzelkovi, jenž střelou přes obranu trefil přesně šibenici šumperské brány – 1:0. Poté se do hry Šumperku vloudila nervozita, kterou utnul v 74. minutě Pobucký, jeho pumelice však také našla pouze připraveného Hanuse.

Jan Koval (Nový Jičín): Nejvíce nás mrzela ztráta kapitána hned v začátku zápasu, protože je to vůdčí osobnost a držel obrannou řadu pohromadě. Hosté byli fotbalovější, ale my jsme splnili to, že v první půli uhrajeme vzadu nulu. Věřili jsme, že nám jeden z brejků vyjde, a to se taky stalo. Z minima jsme vytěžili maximum a jsme spokojeni. Svým výkonem nás podržel i gólman, ale za bojovnost musím pochválit celý mančaft.

Petr Strnad (Šumperk): Fotbal se hraje na branku, a tu jsme dnes nedali. Nedokázali jsme zužitkovat vypracované šance, a to rozhodlo. Domácí se po naší zbytečné ztrátě dostali k jediné povedené střele, která ale skončila brankou. Měli jsme čtyři nebo pět dobrých příležitostí v šestnáctce soupeře, ale nic z toho nebylo. Podle předvedené hry a šancí jsme v poločase měli vést dva nula. Dnes nám prostě chyběl větší důraz v zakončení.

FK Nový Jičín – FK SAN-JV Šumperk 1:0 (0:0)
Branka: 67. Jakub Hanzelka. ŽK: Hanus, Nippert – Opravil, Skopal, Jančík. Rozhodčí: Záloha – Čecháček, Kneisl. Diváci: 155

Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer (18. Nippert), Hejdušek, Farkaš – Jakub Hanzelka (72. Lokša), Kalich, Z. Melčák, Málek – Tobola (83. Smolarčík), Batroš. Trenér Jan Koval
Šumperk: Bednár – Zatloukal, Skopal, Navrátil, Szocs – Pobucký, Reichl, Opravil (70. Pinkava), Horák – Jančík (46. Kobylík), Dos Santos (58. Křepelka). Trenér Petr Strnad