Uplynulou sezonu nemohou na Starém Jičíně hodnotit jinak než výborně. Tým totiž skončil na 1. místě v kvalitní D skupině I. B třídy. „Určitě jsme spokojeni, neboť jsme dosáhli historického úspěchu fotbalu na Starém Jičíně v podobě vítězství v I. B třídě," nastínil sekretář klubu Petr Michel.

O takovém umístění na Starém Jičíně rozhodně ani nesnili. „Určitě jsme nečekali, že zvítězíme, ale každý rok v I. B třídě jsme hráli o špici tabulky a naše výsledky a předvedená hra, i trocha štěstí, v podzimní a jarní části nás vyhouply na 1. místo tabulky. Takže panuje velká spokojenost," líčil jeden z činovníků Starého Jičína Petr Michel.

Vysvětluje také, proč Starý Jičín odmítl postoupit do vyšší soutěže. „Odmítli jsme to z více důvodů. Jednak z finančního, protože jsme dělali rekonstrukci hřiště, máme umělé zavlažování a už by nebyly peníze na to, abychom mohli startovat ve vyšší soutěži. Dalším důvodem byla také atraktivnost soupeřů, odpadla by totiž derby utkání a ubylo by diváků. Převažovala tedy i míra atraktivnosti soutěže, a záleželo by to také na doplnění kádru, což si v současné době nemůžeme dovolit," uvedl situaci na pravou míru sekretář klubu ze Starého Jičína. Fotbalisté Starého Jičína tak byli se situací smířeni. „Hráčů jsme se ptali a 90 procent hráčů bylo pro, aby se hrála B třída. Převažoval tedy názor, že raději zůstaneme v B třídě," dodal Petr Michel.

Soutěž je, po přeřazení Staříče a Fryčovic do vedlejší skupiny C, až na Kozlovice, které po roční pauze postoupily zpět, výhradně záležitostí klubů z Novojičínska. „Myslím si, že skupina D v I. B třídě je natolik vyrovnaná, že lehčí a těžší soupeř není. A vyhrát i prohrát můžeme s každým. To bude určitě platit i v nadcházejícím ročníku, kdy bude soutěž určitě hodně zajímavá a pro naše diváky ještě více atraktivní," domnívá se sekretář Sokola Starý Jičín.

Fotbalový klub ze Starého Jičína bude jistě nebezpečný i v nadcházející sezoně 2012/2013. „Určitě by bylo krásné naše umístění obhájit, ale jsme nohama na zemi, takže úspěchem bude pohybovat se v horních patrech tabulky. Umístění do třetího místa bude pěkné," oznámil Petr Michel.

Kádr mužstva, který minulou sezonu vyhrál I. B třídu, nedozná výraznějších změn. „Co se týká doplnění kádru, tak přicházejí dva hráči z dorostu a dotahujeme přestup Honzy Jurajdy z Jeseníku. Dále jednáme o příchodu jednoho brankáře. Uvidíme, jak se nám to podaří dořešit. V případě, že se nám to podaří dotáhnout do úspěšného konce, tak uvolníme Radima Hanzelku do Jeseníku nad Odrou. Ale vše je momentálně ještě v jednání," řekl závěrem sekretář TJ Sokol Starý Jičín Petr Michel.

DALIBOR TOBOLA