V A třídách nedokázali novojičínští zástupci navázat na svá první představení v sezoně, kdy dokázali naplno bodovat. Bílovečtí fotbalisté, vedení Marianem Bedrichem, prohráli v Markvartovicích a ve vedlejší skupině hrající Petřvald na Moravě nestačil doma na Raškovice, kterým podlehl 0:1 brankou patnáct minut před koncem.

V I. B třídě, skupině B, utrpěly krutý debakl Klimkovice, jež si z půdy Strahovic odvezli domů sedmibrankový příděl. Naopak výborně si doma vedla Vřesina, která, i díky hattricku Aleše Hlouška, zvítězila 5:1. V „novojičínské" skupině D si druhé vítězství 1:0 připsaly Veřovice. Po minulém kole, kdy doma vyhrály s Bordovicemi, vyhrály stejným výsledkem i na hřišti Kateřinic. Vlčovice si vyšláply na loňského vítěze soutěže, Starý Jičín, a dokázaly na jeho půdě vyhrát 3:2, když všechny branky padly už v první půli. Oderští fotbalisté remizovali doma v derby proti Suchdolu 1:1 a v posledních minutách utkání pak zachraňovala domácí Kopřivnice aspoň bod proti Kozlovicím, když se v 86. minutě z penalty trefil Buček. Nováček soutěže z Bordovic si v domácím zápase připsal první bod po remíze s Libhoští 1:1.

Krajský přebor

DOLNÍ BENEŠOV - SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM 3:1 (1:0)

Branky: 2x Juchelka, Radek Dobiáš, diváci: 95.

Frenštát pod Radhoštěm: Pešák Putorik (46. Štika), Sládeček, Kovář, Čuport R. Kaša, Dobiáš, Bartoš, Kalod (75. Michaylov), Klimpr Jurek (75. Dorňák). Trenér: Sacho Iliev Michaylov.

Hodnocení trenéra Frenštátu p. R. Sacho Ilieva Michaylova: Soupeř nás v utkání předčil ve fyzické připravenosti a v jednoduchosti. Byl to hratelný zápas. Kdybychom na tom byli lépe po fyzické stránce, tak jsme mohli v Dolním Benešově uspět, ale máme ještě na čem pracovat. Soupeř byl prostě lépe fyzicky připravený, hrál účelně a my jsme bohužel dělali chyby.

I. A třída, skupina A

TJ SOKOL MARKVARTOVICE - FC BÍLOVEC 2:1 (2:0)

Branky: Besta z pen., Galus Sigmund, ŽK Bílovce: Rozsypal, Kuděla, Malý, ČK: 87. Sigmund (B).

Bílovec: Rozsypal Martin Kuděla Lukáš, Malina Tomáš (86.Timko Lukáš), Bzonek Jan Sigmund Aleš, Seman Hynek, Darda Jan, Žídek Petr Raška Michal (46.Ronec Miroslav), Ondruš Dušan (80. Minařík Marek), Malý Jakub. Trenér: Marian Bedrich.

I. A třída, skupina B

PETŘVALD NA MORAVĚ - TJ PRAŽMO-RAŠKOVICE 0:1 (0:0)

Branka: 76. Farský. ŽK Petřvaldu: Jiří Huvar, Radek Huvar, Jiří Musil, rozhodčí: Mikula Klimek, Jantoš.

Petřvald na Moravě: Kotrba Michal Huvar Radek, Jaroš Martin, Sedláček Jan (78. Noštinský Adam), Paulus Patrik Musil Jiří (70. Koprajda Ondřej), Válek Jan, Šarina Lukáš (58. Paulus Marek), Jaroš Václav Huvar Jiří, Malúš Jiří. Trenéři: Huvar Zdeněk, Tyleček Jaroslav.

Hodnocení trenéra Petřvaldu Zdeňka Huvara: Od začátku jsme dnes hráli špatně. Nenahráli jsme si, všechno jsme nakopávali dopředu na naše dva útočníky a vůbec nic nám nevyšlo. Dneska jsme si nezasloužili ani bod. Takže se mi špatně hodnotí prohraný zápas doma po dvou letech.

I. B třída, skupina B

SK METEOR STRAHOVICE - TJ KLIMKOVICE 7:1 (4:0)

Branky: 30. Malchárek M., 32. Nemřela, 42. Malchárek V., 43. Peterek, 61. a 67. Kubjatko, 67. Husovský 86. Prašivka

Klimkovice: Vidlička Gramel, Ulmann, Matzner, Klimek Hrbáč (60. Halfar), Sypták (65. Hindulák), Majling, Slahúčka Prašivka, Bača

VŘESINA - LOKOMOTIVA OSTRAVA 5:1 (1:0)

Branky: 33.,50. a 84. Aleš Hloušek, 74. Mika, 79.Výšek Šuranyi.

Vřesina: Sikora P. Hruzík, Výšek, Pernica (82.Vantuch), Novák(76. Horák) Bogdan, Řehák, A. Hruzík, Livar (87. Funiok) Hloušek, Mika. Trenér: Radim Karsten.

I. B třída, skupina D

FC KOPŘIVNICE - FC KOZLOVICE 1:1 (0:0)

Branky: 86. Buček (P) 57. Vašenda, rozhodčí: Křenek Valošek, Seidler.

Kopřivnice: Beňo Pokluda, Paciorek, Buček, Dražkovič (73. Nenutil) Pala, Březina (46. Štěpán), Mička, Kapsa Okřesík (90. Míček), Špaček. Trenér: Milan Svoboda.

SOKOL KATEŘINICE - AFC VEŘOVICE 0:1 (0:1)

Branka: 34. Martin Černoch, ŽK: Janeček V. Matúš, rozhodčí: Ostřanský Konderla, Brabec.

Kateřinice: Rubina Janeček (54. Lys Václav), Lys Daniel, Kuchař Jan, Richter Lukáš Kuchař Jiří, Bajer (40. Nagy), Lys Pavel, Richter Jakub Brož, Polášek (73.Kocourek). Trenér: Tomáš Malý.

Hodnocení trenéra Kateřinic Tomáše Malého: V prvním poločase byl soupeř jasně lepší, my jsme nehráli vůbec dobře. Hosté měli dvě tutovky, kdy tu první ještě náš brankář chytil, ale s druhou bohužel nemohl nic dělat, hostující hráč to trefil krásně přes zeď. Ve druhé půli jsme se zlepšili a myslím, že šancí na vyrovnání jsme měli dost. Pak nám rozhodčí nepískl pokutový kop. Po zápase jsme se shodli i s hostujícím trenérem, že se o penaltu jednalo, ale to neomlouvá naše další neproměněné šance. Za ten první poločas jsme si opravdu body nezasloužili, ve druhém poločase jsme aspoň na ten bod měli. Ale bohužel.

AFC Veřovice: Jan Sypták Petr Švolba (42. Jan Valošek), Martin Satek, Martin Adamec Marek Matúš, Ondřej Matúš (75. Lukáš Pítr), Radim Košelík, Martin Černoch, Vojtěch Matúš (85. Pavel Tománek) Jakub Křížek, Michal Hanko. Trenér: Ladislav Štěpán.

ODRY - SUCHDOL n. O. 1:1 (1:1)

Branky: 33. S. Hrabovský z pen. J. Rek, diváci: 133, rozhodčí: Kuběna Závodný, Kontoršikov.

Odry: P. Cibulec L. Hurta (59. Repta J.), P. Pjatkan, A. Sucháček, F. Veselý J. Vidlák, J. Konrád, S. Hrabovský, D. Frais (71. K. Hrabovský) L. Maléř, R. Velík.

Suchdol: Sehnalík Richtárik, Nerad, Zuzaňák, Korčák (Jachník) T. Rek, Masnica, Petr (Tvarůžek), Gerhart J. Rek, Matoušek (Szabo).

JAKUBČOVICE - FK NOVÝ JIČÍN B 6:0 (1:0)

Branky: 2x Ďurica, Šťastný, Zagol, Šíma, Jahoda, ČK: Hanzelka, Matýsek, rozhodčí: Podracký Chýlek, Žáček.

Jakubčovice: Richter Šťastný, Pavelka (72. Hnila), Sommer, Klevar Jahoda, Ďurica, K. Molnár, Šíma (85. Vavroš) Schreier, M. Zagol (65. Hendrych). Trenér: Kamil Vrba.

Nový Jičín B: M. Strnadel J. Horák, J. Matýsek, J. Holík, R. Klos, M. Wessely J. Hes, J. Hanzelka, M. Hes, A. Brtníček J. Tobola. Trenér: Janis Papadopulos.

Hodnocení trenéra Nového Jičína B Janise Papadopulose: Do Jakubčovic jsme jeli s cílem odvézt si aspoň jeden bod. Proto jsme tomuto cíli přizpůsobili taktiku hry, která nám vycházela až do 38. minuty utkání, kdy se krásnou nechytatelnou střelou z asi 20 metrů ujali domácí vedení. Druhý poločas jsme začali se zvýšenou iniciativou hlavně v útočné fázi ve snaze vyrovnat. Naše iniciativa však byla velmi rychle otupena vyloučením našeho nejlepšího hráče J. Hanzelky, který obdržel druhou žlutou kartu, kterou lze hodnotit za docela přísnou. A zkušení domácí hráči si s touto situací velmi rychle poradili, což se začalo projevovat i na skóre utkání. Po dalším vyloučení našeho pilíře v obraně, J. Matýska, se naše hra absolutně zhroutila a konečný stav 6:0 byl pro nás nakonec lichotivý.

SOKOL BORDOVICE - FC LIBHOŠŤ 1:1 (1:1)

Branky: 45. Vávra 17. Dědík, ŽK: Geryk, Maruchnič Čapka, Dědík, Velart, Blažek, rozhodčí: Herda Karas, Uličný.

Bordovice: Horák Farkavec, Kovařík, Raška, Vaněk Geryk, Melčák (46. Vašenda), Špaček, Zátopek Maruchnič, Vávra. Trenér: Radúz Rek.

Libhošť: Martinovský Petr Šíma Marián (54. Čapka Pavel), Eckelsberger Pavel, Velart Daniel, Symerský Daniel Blažek Tomáš, Blažek Martin, Jachník Jiří, Palička Zdeněk Čapka Jaroslav, Dědík Lukaš. Trenér: Miroslav Karas.

NFC LICHNOV - SLAVOJ JESENÍK N. O. 0:0

ČK: 77. Horák (L), rozhodčí: Papuga Břežný, Tobola.

Lichnov: J. Klimeš Kordoš, Pustějovský, Neckář, Lipový Kurečka, M. Růžička, Šimek, O. Klimeš (63. Krakovský) Horák, Beneš. Trenér: Svatopluk Chrobák.

Jeseník n. O. : L. Macháč -M. Kretík (75. P. David), P. Goláň, J. Goláň (85. P. Purtátor), J. Kupčák (80. J. Koval) J. Krpec, L. Burget, L. Bartoň, D. Kučák M. David, J. Slováček. Trenér: Jan Koval.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN - FC VLČOVICE-MNIŠÍ 2:3 (2:3)

Branky: 27. Škrla, 30. P. Vahalík 12. Beseda, 18. Drozd, 34. J. Jalůvka, ŽK: Dulák, Kotešovec, Hubeňák, P. Vahalík C. Jalůvka, J. Jalůvka, Světlík, Klos, Reček, diváci: 250, rozhodčí: Brezovský Křenek, Ertel.

Starý Jičín: Hanzelka Dulák, Hubeňák, Glogar, P. Vahalík, Barvenčík, Bezděk, Janovský (70. Folberger), Škrla, Kotešovec, Podešva. Trenéři: Radek Kreml, Marek Kreml.

Hodnocení trenéra Starého Jičína Radka Kremla: V prvním poločase soupeř potrestal naše chyby. Z brejkových situací nám dali hosté tři branky. Dnešní utkání bylo vyrovnané, ale ve druhém poločase jsme byli lepší. Hosté se uchýlili více k bránění, ale nám se nepodařilo vstřelit gól, i když jsme k tomu měli několik gólových příležitostí. Přesto jsem s výkonem spokojen. Oproti minulému kolu jsme předvedli kvalitnější výkon, který se snad líbil i divákům.

Vlčovice: C. Jalůvka Beseda, Rek, Velička, Drozd, Reček, J. Jalůvka, Klos (87. Hanzelka), Nazalaník, R. Jalůvka, Světlík. Trenér: Miroslav Krajčí.

Hodnocení trenéra Vlčovic Miroslava Krajčího: Byl to velice vyrovnaný zápas, kterému by více slušela remíza. Domácí byli nebezpeční ze standardních situací. My jsme naopak hrozili z brejků. Také kombinačně na tom byli domácí hráči lépe. S výsledkem a bojovností našich hráčů jsem spokojen a chtěl bych jim za předvedenou hru poděkovat. (dtb)