Fotbalisté z Brumova body nepřivezli

Brumov – Fotbalisté Nového Jičína nadále čekají na body. Po domácí prohře s Valašským Meziříčím (1:4) nebodovali ani na pažitu souseda v tabulce, Brumova. Další západ odehrají Novojičínští v neděli 6. listopadu od 14.00 doma s FC TDV Slavičín.

2.11.2011

Fotbalisté Nového Jičína na hřišti Brumova na body nedosáhli, když odjeli poraženi těsně 2:3.Foto: Archiv

FC ELSEREMO BRUMOV – FK NOVÝ JIČÍN A 3:2 (1:1)

Od úvodních minut mělinavrch domácí, kteří si svým tlakem vytvářeli jednu dobrou šanci ke vstřelení branky za druhou. Nejnebezpečnější pak byly rohové kopy, které ale hosté dokázali eliminovat. Ve 21. minutě přišel přímý kop domácích, který hlavou usměrnil přesně Suchánek – 1:0. I po vedoucí brance se domácí dále tlačili do zakončení. Útočná snaha Nového Jičína stále vázla, a tak první vážné ohrožení branky Brumova přinesl až rohový kop ve 35. minutě.

Poté se vyznamenal hostující gólman Šrom, když zneškodnil přímák domácích, který následně Křiva dorazil jen do boční sítě. Přesto se Nový Jičín dočkal. Přímý kop ze 40. minuty tečoval Hejdušek do protipohybu gólmana – 1:1. Do 2. poločasu nastoupili hosté s větší chutí. Jenže domácí si i s touto změnou poměrně brzy poradili, když po další standardní situaci šli do vedení. Rohový kop sedl Křivovi, který svou pumelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Poté přišly chvíle hostujícího Brunclíka i Melčáka, ale nic z toho nebylo. Hosté se poté oprávněně zlobili na pomezního rozhodčího, který po rychlém útoku trojice hostí na dva domácí obránce odmával Tobolovi nepochopitelně ofsajd. V době, kdy hosté připravovali další střídání, přišel další přímý kop domácích, po jehož rozehrání a nezištné přihrávce od Straky, se trefi l hlavičkou Sucháček – 3:1. Pět minut před koncem měl velkou šanci na snížení po rychlém brejku zcela volný Brunclík, který však po brankářem vyražené střele poslal míč mimo odkrytou branku. Tečku za utkáním poté udělal střídající Smolarčík, který po přímém kopu Farkaše, v poslední minutě zápasu, překonal hlavou domácího brankáře – 3:2. (jak, cas)

Branky: 21. a 82. Sucháček, 56. Křiva – 40. Hejdušek, 90. Smolarčík, ŽK: Naňák, Straka, Dorňák, Ritter – Bajer, Kalich, Nippert, Hanzelka Jakub, rozhodčí: Bečica – Boček, Mikeska, diváci: 165

Nový Jičín: Šrom – Jiří Hanzelka, Bajer, Nippert (83. Smolarčík), Farkaš – Kalich, Hajdušek, Melčák, Jakub Hanzelka – Bartoš (46. Brunclík), Gelnar (46. Tobola). Trenér: Alois Holub

Ostatní výsledky 13. kola: Dolní Benešov – Mohelnice 1:2 (0:1), branky: 55. Staníček – 32. Okleštěk, 54. Kopa, ŽK: 3:3, 75 diváků. Orlová – Mikulovice 2:1 (1:0), 20. Kopel, 55. Punčochář – 47. Holčák, ŽK: 3:3, 120 diváků. Valašské Meziříčí – Slavičín 2:1 (2:1), 31. Horák, 42. Michálek – 7. Bačík, ŽK: 1:3, 120 diváků. Kravaře – L. Petrovice 0:1 (0:1), 12. Šuster, ŽK: 2:3, 278 diváků. Šumperk – Opava B 3:0 (2:0), 7. a 55. Rolinc, 33. Kobylík, ŽK: 1:2, 150 diváků. Krnov – Lískovec 1:2 (0:1), 73 Bartoníček – 18. Klimas, 66. Kubáň, ČK: Biskup (K.), ŽK: 1:3, 412 diváků. Utkání Prostějov – Havířov nehráno, hosté nepřijeli.

Dívka zaujala porotu projektu

Desetiletá Nikol Harabišová ze Základní školy Lubina získala ve čtvrtek 7. prosince ocenění ve 13. ročníku projektu Dětský čin roku. Na Staroměstské radnici si převzala speciální cenu poroty.

Bezpečně do školky i do parku

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.