FC Vlčovice-Mniší - TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm 0:3 (0:1)

Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm sehráli další přípravné utkání. Na novém trávníku ve Vlčovicích porazili Vlčovice-Mniší.Slavnostní zahájení provozu ozdobily tři utkání. V prvním střetnutí na sebe narazil dorost Vlčovice-Mniší a Frenštátu pod Radhoštěm (3:3). Následně se na hřišti představili staří páni Vlčovic a Mniší 3:1.

Hlavním utkáním dne byl souboj mužů Vlčovice-Mniší a Frenštátu pod Radhoštěm.

Hned od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že divizní Frenštát si nebu dechtít nic komplikovata předváděl kombinační hru, na kterou domácí jen stěží nacházeli recept. Přesto ale hosté nemohli dlouhou dobu překonat vlčovického gólmana. Domácí založili hru na kolektivním výkonu a občasnými rychlými výpady až před Frenštátskou bránu naznačovali,že nic nedají zadarmo. Ve 35. minutě ale obrana Vlčovic zaspala, a tak osamocený Maruchnič mohl ze dvou metrů střílet do prázdné.

Druhý poločas jakoby kopíroval první. Přesto, že Frenštát útočil, žili domácí stále v naději. O tu ale přišli v 69. minutě, kdy skóroval Prokeš. Definitivní jistotu Frenštátu zaznamenal v 80. minutě Košelík, který doklepával opět do odkryté brány domácích. „Na to, že hrajeme o tolik níž, to nebylo vůbec špatné. Hlavně nám to dalo to, že jsme si zaběhali a hráči splnili pokyny, které jsme si před zápasem dali,“ řekl trenér Vlčovice-Mniší Vilém Navrátil. Jeho protějšek, trenér Frenštátu pod Radhoštěm Marián Bedrich, mohl být po utkání s výsledkem spokojen. „Kladl jsem na kluky důraz, aby byl vidět výkonnostní rozdíl. Asi takový, jako byl mezi námi a Vítkovicemi. Myslím, že se to povedlo.

Problém měl Frenštát hlavně v koncovce. „To je to, co jsem hráčům vytýkal. Dávám to za vinu malé koncentraci ve finále. My máme samozřejmě respekt z každého soupeře, ale kdyby jsme dnes do poločasu vedli o pět šest branek, mohl být klid,“ pokračoval.

Frenštátští hráči na hřišti působili sebevědomě a hráli si, co potřebovali. To se jim ale nevyplácelo zvláště v šestnáctce, kdy místo střely zbytečně volili další přihrávky.„Kombinace v koncovce byla zbytečná. Jsme málo důrazní a ve vápně málo hladoví. Jak se říká, v jednoduchosti je krása. Tam nebylo co vymýšlet, dávali jsme si přednost a byli jsme málo agresivní,“ zdůraznil Bedrich.

Branky: 35. Maruchnič, 69. Prokeš, 80. Košelík

Vlčovice-Mniší: Gajdůšek - Lichnovský, J. Jalůvka, Velička, Růža -Čevela, Švrček, Michna, Hanzelka -Klos, Marak, střídali Beseda, Hájek, R. Jalůvka. Trenér Vilém Navrátil

Frenštát p. R., 1. poločas: Sváček - Molnár, Kovařík, Sládeček - Židek, Prokeš, Zeman, Petrželka, Svoboda - Maruchnič, Petr. 2. poločas: J. Maléř - Molnár, Prokeš, P. Maléř - Škopek, Zeman, Čerňák, Petr, M. Černoch - Košelík, Maruchnič. Trenér Marián Bedrich