VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalistky mají za sebou premiérovou sezonu

Trojanovice – Jen málokterá fotbalová soutěž žen mohla během sezony nabídnout tolik derby v rámci okresu jako právě Moravskoslezská divize žen, skupina A. V ní totiž nastoupilo hned 5 celků z Novojičínska. Ke stálicím z Veřovic a Stachovic přibyla družstva Studénky, obnovený tým Štramberka a Trojanovic.

27.6.2011
SDÍLEJ:

Fotbalistky TJ Sokol Trojanovice.Foto: Archiv/oddílu

O rozhovor jsme požádali Petra Koblovského, trenéra jednoho z úplných nováčků dívčí kopané, TJ Sokol Trojanovice I.

Odehráli jste premiérový ročník soutěže. Jak vůbec vznikl popud k založení družstva žen v Trojanovicích?

Původně vše začalo již ve Frenštátě, kde to ale zkrachovalo. Proč vlastně ani nevím. Družstvo se pak mělo stěhovat do sousední Tiché, ale zde vše ztroskotalo na jednání s vedením klubu ohledně finanční stránky. Poslední zkouška mířila do Trojanovic, kde nás hned přivítali a jsme za to opravdu vděční.

Jak jste se k družstvu dostal vy osobně?

Předtím jsem trénoval holky ve Veřovicích, kde jsem skončil a následně jsem byl holkami osloven. To je trochu zamotanější, ale holky ve Frenštátě neměly trenéra, tak přišly, protože znaly mou přítelkyní, za mnou. Nakonec jsme se domluvili, sehnali sponzora a začali pracovat na tom, abychom se do soutěže přihlásili. V kádru máme hráčky vesměs z Frenštátu pod Radhoštěm a blízkého okolí jako z Tiché, ale třeba i Lichnova a Bordovic.

Jako nováček jste hned v prvním utkání prohráli s Dobraticemi 1:11…

Holky byly samozřejmě po tomto zápase hodně zklamané, že to takto dopadlo, ale na druhé straně nikdo nečekal zázraky, protože jsme začali teprve tři měsíce před zahájením soutěže. Ale holky to chtěly zkusit. Nechtěl jsem dopadnout tak, že budeme rok pracovat a před zahájením by se nám to třeba rozpadlo. Přihlásil jsem je co nejrychleji, ať mají o motivaci postaráno. Na druhou stranu právě Dobratice mají mnohem větší zkušenosti a jsou pokaždé na špici tabulky.

Měli jste i další velké porážky, jako třeba s Bruntálem. Pro takové zápasy se asi těžko hledá motivace.

Určitě to je hodně těžké, přestože je to mnohdy jen v hlavách hráček. Když někam jedete a už v autobuse prohráváte 5:0, tak je pak hodně těžké udržet koncentraci hráček, aby to nevzdávaly a bojovaly až do konce. Během takových zápasů, kdy dostanete spoustu branek, upadne jakákoliv motivace a utkání se pak spíše dohrává a čeká se na konec.

Na druhou stranu jste pod sebou v tabulce nechali jak Studénku tak Valašské Meziříčí B. Oba týmy jste dvakrát dokázali porazit.

Byly to hodně důležité zápasy. Navíc našim cílem bylo tyto týmy porazit jak doma tak venku, což se nám podařilo a i díky tomu jsme je nechali v tabulce pod sebou. Zbylé týmy jsme chtěli poté alespoň potrápit.

To se vám nakonec také povedlo, když jste uhráli bod se Stachovicemi, a dokonce tři body na hřišti Štramberka.

Myslím, že výsledek, který jsme uhráli ve Štramberku, nikdo nečekal. Určitě to bylo velmi milé překvapení.

V divizní soutěži A nakonec hrálo 5 ženských týmů z Novojičínska. Bylo i zde cítit, že se hrály derby?

V každém případě. Holky se znají, potkávají se a i pro ně to byl emocionálnější zápas. Například utkání s Veřovicemi byla vždy dosti vyhrocená. To si ale uvědomují spíše hráčky z okolí. Ty co bydlí dále to zase tak nevidí.

Co tréninky, tam asi musíte řešit více faktorů, jako rodinu, studijní povinnosti či práci?

Holky to mají opravdu těžké. Některé třeba jezdí do Valašského Meziříčí, jiné naopak bydlí v Bordovicích a musí na tréninky do Trojanovic. Někdy je to opravdu s docházkou divoké. Na druhou stranu, když mají možnost, přijedou. Jsem, co se týká docházky, celkem tolerantní, hlavně u hráček, které jsou z větší dálky. Ale všichni víme, že když se chce, tak to jde.

Soutěže skončily a začíná letní příprava. Co máte v plánu?

Některé holky se již zúčastnily turnaje v Kunčicích, a nyní nás čeká memoriál na Bystrém, kde budeme hrát se Štramberkem. Na konci července nás čeká memoriál v domácích podmínkách, kde bude i Brušperk, a ještě bychom někoho rádi uvítali. Celá příprava bude zaměřená spíš na práci s míčem. Klasický model, kdy je jedna část věnována fyzické přípravě, jsme vypustili. I s míčem se holky naběhají.

Máte nějakou vizi do budoucna se s týmem posunout herně výše? Přeci jenom jsou to amatérky.

V to samozřejmě doufám. Některé hráčky hrají fotbal poprvé, jiné už za sebou něco mají, ale myslím, že můžeme jít výše. Hlavně když bude účast na tréninku dobrá a to ostatní půjde samo. Holky musí chtít. Když k tomu budou mít správný přístup, tak se toho nebojím.

Na závěr, vnímáte, že dívčí kopaná je na vzestupu?

Určitě. V soutěži je více týmů z okolí, takže každé derby je přínosem jak pro holky, tak pro diváka. Nevím, jak bude vypadat rozlosování, ale nejvzdálenější celek Bruntál postoupil, což je jen dobře, a navíc přivítáme Lubinu. Stále více holek má zájem o to hrát kopanou a každý nový, kdo přijde, má vždy dveře otevřené.

Autor: Jan Kešelák

27.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení