Úvod zápasu nezastihl domácí hráčky zrovna v ideálním rozpoložení. Prakticky hned první akce Veřovic skončila brankou. Nákop záložní řady hostujících hráček šel až za domácí obranu, která přestala hrát v domnění dobře zahraného ofsajdsystému. To ale nepotvrdil ani hlavní, ani pomezní sudí, a tak míč doběhla B. Najvarová a střelou pod nohama domácí gólmanky poslala Veřovice do vedení – 0:1.

Stejná hráčka utekla i ve 4. minutě, ale faul domácí gólmanky ve vápně nemohl znamenat nic jiného, než pokutový kop. Ten s přehledem proměnila Bezděková – 0:2. Poté se hra vyrovnala a domácí hráčky všem ukázaly, že úvodní výpadek byl velkým omylem. Ve 13. minutě zahrávala standardní situaci domácí Mičková a míč si hostující gólmanka nešťastně srazila přímo do brány – 1:2.

Tlak Stachovic vyústil ve vyrovnávací branku. Ve 24. minutě zahrávala Mičková rohový kop, na který si naskočila Halašcová a hlavou srovnala – 2:2. Stachovice poté dokonce obrátily skóre, ale pro zvednutý praporek pomezního nemohl být gól uznán. Ke slovu se pak dostaly také emoce, které se zvrhly v bouřlivé debaty s hlavním sudím.

Veřovicím vyšel i vstup do druhé části. Ve 49. minutě utekla po levé straně Bezděková, která nekompromisně přidala svou druhou branku – 2:3. V 56. minutě to bylo opět o dva, když unikla, tentokrát po pravé straně, hostující Lošáková a i ona byla úspěšná – 2:4. S přibývajícím časem převzaly taktovku zápasu domácí hráčky a Veřovice měly v obraně plno práce.

Jiskřičku naděje pro domácí vykřesala v 85. minutě navlas stejná akce jako z 24. minuty. Na rohový kop Mičkové si naskočila opět Halašcová a hlavou stanovila konečný výsledek zápasu – 3:4.

Pavel Ručka (Stachovice): Bohužel, do utkání jsme nevstoupili nejlépe a darovali jsme soupeři dvě branky. Na výsledku se podepsalo i to, že nám dlouhodobě chybí stoperka. Trochu jsme se zlobili na rozhodčího, který nám neuznal regulérní branku. Závěr patřil nám, za což jsem holky pochválil. Ještě musíme zapracovat na technice, která dnes nebyla ideální. Jinak šlo o derby, takže to bylo i dost vyhecované.

Tomáš Šmelko (Veřovice): Dnes rozhodly naše dobré vstupy do obou poločasů. Dali jsme čtyři relativně šťastné branky, ale v samotném závěru jsme se strachovali o výsledek. Domácí hráčky byly v závěru lepší a dostaly naše hráčky pod velký tlak. Vydřené tři body. Na to, že to bylo první kolo, do kterého jsme vstoupili bez přípravných zápasů, jsou tři body nesmírně cenné. Co se týká předvedené hry, ještě jsme mohli proměnit více vypracovaných šancí. Doufám, že to bude jen lepší.

TJ Slavia Stachovice – AFC Veřovice 3:4 (2:2)
Branky: 13. vlastní (Řeháková), 24. a 85. Halašcová – 1. B. Najvarová, 4. a 49. Bezděková (první z PK), 56. Lošáková. ŽK: B. Najvarová (Veřovice). Rozhodčí: Kneisl. Diváci: 70

Stachovice: Vávrová – A. Petrů, D. Petrů (12. Gilbaurová), Halašcová, Orságová – Michnová, Blažková (26. Mikulenková), Mičková, Pospíšilová – Výchová, Garecová (75. Pavlíková). Trenér Pavel Ručka
Veřovice: Řeháková – Pustějovská, Černochová, V. Najvarová, Lošáková – Surovcová, B. Najvarová, Pavelčáková, Rašková – Bezděková (82. L. Černošková), Kadlecová. Trenér Tomáš Šmelko