„Abych řekl pravdu, tak moc spokojeni nejsme, protože jsme předpokládali zisk okolo osmnácti bodů a umístění přibližně na páté až šesté pozici," předeslal úvodem vedoucí ženské sekce štramberské kopané Ladislav Slanina.

Fotbalistky Kotouče zakončily podzimní část výhrou 3:1 na hřišti Českého Těšína. „Toto vítězství jsme potřebovali jako sůl. Děvčata musím pochválit taky za výkon proti Loděnicím, kde jsme dohrávali v deseti, když naše Katka Nedomová skončila v Opavské nemocnici. Loděnice byly pro mě překvapením. Je to odhodlaný a bojovný soupeř, jenž se neustále zlepšuje. Oba tyto zápasy byly pro mě infarktové, jak jsem čekal na konec utkání. Jednou skončím na JIPce s infarktem," kroutil hlavou dlouholetý vedoucí štramberských fotbalistek, jenž zpětně lituje prohry na Horní Bečvě, kde Štramberačky padly 2:4.

„Propadli jsme v obranné fázi a po dobrém začátku jsme v poločase prohrávali 1:3. Ve druhé polovině jsme neskutečně tlačili, vrhli jsme všechno do útoku a dosáhli jsme kontaktní branky. Nastřelili jsme několik tyček, abychom nakonec faulovali hráčku v našem pokutovém území a inkasovali počtvrté," smutnil Slanina.

Kotouč může žehrat především na bilanci domácích zápasů, kdy z pěti utkání bral pouze tři body za vítězství s Rožnovem pod Radhoštěm.

„Odehráli jsme dvě poměrně vyrovnaná utkání v derby s Lubinou a Veřovicemi, ale obě jsme nakonec prohráli shodně 0:1. Podobné to bylo i v utkání s Pržnem a s béčkem Baníku Ostrava, ve které jsme poslali do branky náhradní gólmanku, protože nás bylo málo a museli jsme postavit naši jedničku Kláru Kociánovou do hry. Navíc jsme od sedmdesáté minuty dohrávali o deseti z důvodu zranění," vracel se k domácím zápasům vedoucí Kotouče, jenž pokračoval: „Při velmi úzkém kádru našeho týmu mohu odpovědně prohlásit, že každá hráčka je oporou. Klára Kociánová, Tereza a Michaela Davidové s Katkou Nedomovou pak patří k pilířům týmu. Spolu se zkušenými hráčkami Plachtovou, Jurákovou, Kvasničkovou, stejně jako mlaďošky - třináctileté sestry Markovy a Eliška Salvetová."

Trenér Petráš rezignoval

Po prohraném utkání s rezervou Baníku rezignoval na svůj post trenér Radek Petráš. „Nebylo to však z důvodu vysoké porážky nebo neúspěchu týmu v posledních utkáních. Mrzela jej nízká účast hráček na tréninku a nemohl se smířit s tím, že nemá možnost s týmem pracovat na zlepšení, neboť s pěti hráčkami a někdy i s menším počtem nemáte možnost cokoli nacvičit. Navštěvuji každý trénink týmu a vím, co prožíval. Společně s panem Petrášem jsme uspořádali několik náborů na školách, ale z dvaceti dívek zůstaly po několika měsících jen tři. Ostatním chyběla vytrvalost a disciplína. Na obranu děvčat z kádru však musím uvést, že máme hodně hráček, které pracují na směny v okolních fabrikách a také studentky na internátech," vysvětloval Slanina.

Poslední tři podzimní utkání tak odkoučoval jeho asistent Miroslav Feix, jenž však u družstva na vlastní žádost také končí. Oficiální rozloučení s trenéry proběhlo na konci listopadu při příležitosti zhodnocení podzimní části sezony.

„Tam se také rozloučila s hráčskou kariérou z důvodu následku zranění jedna z našich nejlepších hráček posledních let Lucie Stupavská a se stejného důvodu jsme se rozloučili i s naší další dlouholetou hráčkou Veronikou Tallovou," připomněl cenné služby už bývalých hráček vedoucí ženského týmu Štramberka.

Pod Trúbou nyní chtějí hlavně stabilizovat a doplnit hráčský kádr. „Na podzim se nám vrátila výborná Jana Kelnarová a po dlouhodobé přestávce zaviněné zraněním se ve čtyřech posledních utkáních objevila i zkušená Monika Židková a Lucie Stolařová. Doufáme, že na jarní část už bude k dispozici i talentovaná Michelle Křivánková, která doléčuje zranění," věří v lepší jarní část Slanina.

V zimní přípravě se budou hráčky připravovat v hale ve Štramberku a následovat budou také halové turnaje v Uherském Brodě, Ostravě nebo v Kostelci.

„Určitě uděláme turnaj také u nás ve Štramberku. Pak nás ještě čeká několik přípravných utkání a několikadenní soustředění týmu v březnu příštího roku," nastínil plány Kotouče Slanina, jenž se vyjádřil také ke klubovým ambicím. „Cíle jsou jasné. Chceme hrát dobrou kopanou pro naše fanoušky, kterých chodí na zápasy stále více a více. Dále budeme rádi za umístění někde ve středu tabulky. Máme v týmu mladé hráčky, které se potřebují vyhrát a získat zápasové zkušenosti, takže jsme realisté," řekl závěrem vedoucí štramberského ženského týmu Ladislav Slanina. Štramberské fotbalistky načnou jarní část 27. března domácím soubojem se suverénním Havířovem, který v jedenácti utkáních neztratil ani bod.