Zbylé ženské fotbalové celky z Novojičínska si to rozdaly ve vzájemném souboji, v němž se ve Štramberku radovala stachovická Slavia, která zvítězila 2:0 a v tabulce je šestá.

Kotouč Štramberk - Slavia Stachovice 0:2 (0:2)

Hostující Stachovice v utkání nakonec potvrdily své tabulkové postavení, ale Štramberačky jim byly poměrně vyrovnaným soupeřem. Hostující hráčky měly mírnou převahu a o osudu zápasu rozhodly ve 22. a ve 31. minutě, kdy Petra Pospíšilová proměnila dva pokutové kopy nařízené po faulech v pokutovém území. První faul byl na samotnou exekutorku a druhý pak na Mikundovou. Stachovice měly ještě dvě dobré příležitosti, které jim domácí nabídli chybnou rozehrávkou. V prvním případě však stačila zasáhnout stoperka Tereza Davidová a ve druhé šanci se vyznamenala výtečně chytající brankářka domácího Kotouče Klára Kociánová. Štramberské fotbalistky se v první půli k vážnějšímu ohrožení branky Slavie nedostaly.

Po změně stran už Stachovice kontrolovaly dvoubrankový náskok a stále hrozily z nebezpečných útoků. Domácí se sice více tlačili k brance soupeře, ale kýženou branku, jež by ještě zdramatizovala i jinak zajímavé utkání, vstřelit nedokázali. „Byl to pro nás první zápas sezony, protože utkání v Nových Sadech bylo odloženo na 1. května a kvůli nemocem a zranění hráček jsme letos nehráli ani žádný přátelák. Holky se spíš sehrávaly, ale body jsou doma. Vyhrát na hřišti posledního celku tabulky byla naše povinnost," uvedla po utkání vedoucí družstva žen TJ Slavia Stachovice Lenka Sovová.

Branky: 22. a 32. Pospíšilová (obě z pen.)

Stachovice: Vávrová - Pospíšilová, Pavlíková, D. Petrů (80. Kubánková), A. Petrů - Víchová, Halaštová, Mičková (72. Trávníková), Fabiánová - Tihelková, Mikundová. Vedoucí: Lenka Sovová.