„Zápasy se silnějšími družstvy máme za sebou. Teď nás čekají týmy z dolní poloviny tabulky a věřím, že se vrátíme nahoru, kde budeme konkurovat těm nejlepším,“ řekl pro náš list trenér Lubiny Jan Stibůrek a pokračoval: „Samozřejmě nechci snižovat sílu družstev pod námi, ale myslím si, že máme dost zkušený kádr na to, abychom tato utkání zvládli.“ S předvedenou hrou svých svěřenkyň je zatím spokojen. „Současné výkony, které podáváme, jsou na velmi dobré úrovni. Samozřejmě musíme počítat s tím, že holky nemají na starosti pouze fotbal, ale že chodí do práce či do školy, mají své rodiny nebo dojíždí z větší dálky. Celkově to ale zvládáme. To, že se nám tak daří, vyúsťuje automaticky v to, že holky se snaží a celkem poctivě dochází i na tréninky,“ zhodnotil Stibůrek.

Trenér Stachovic Miroslav Ručka už tak optimistický být nemohl. „Naším problémem se ukazuje být útočná fáze. Proto nedáváme branky a od lepších soupeřů dost inkasujeme. Je to zvláštní. Situace, které zavání gólem, musí rozehrávat brankářka,“ prozradil s úsměvem Ručka. „Každý rok je to podobné. Ze začátku se to trochu zlepšovalo, ale museli jsme odvolat trenéra, který nyní koučuje muže, takže momentálně strádáme i na trénincích,“ dodal Ručka a pokračoval: „Velký problém je taky v tom, že plno holek je přes týden někde na internátech, takže se moc nesejdou. To je například vidět u týmů horní poloviny tabulky: jsou jednoznačně spolu delší dobu a tým se obměňuje jen minimálně.“

Podobné emoce sdílel i trenér Veřovic Zdeněk Kocián. „Náš stěžejní problém je fyzická kondice. Holky závěr utkání většinou dohrávají zezadu a spoléhají na brejkové situace,“ nastínil. „Jsem toho názoru, že děvčata měla ještě rok počkat se vstupem do této soutěže. Aby se dala více dohromady, sehrála se a poznala, co je fotbal. Přesto jsme se do soutěže přihlásili, holky samy chtěly v této soutěži hrát. Ale máme určité problémy, jako dodržování pravidel a spory mezi děvčaty. Zatím je to takové neslané, nemastné,“ uzavřel Kocián.