Duelu ve Velkých Karlovicích, které uzavírají divizní tabulku a mohou se již pomalu připravovat na krajský přebor, se v řádném sobotním termínu nedočkali. Novojičínští fotbalisté totiž na Valašsko vůbec neodcestovali. Na vině byl neregulérní stav hrací plochy.

„Dozvěděli jsme se to už v pátek večer. Déšť byl proti," vysvětloval trenér FK Nový Jičín Pavel Hajný, jenž věří, že nenadálá pauza nebude mít na jeho mužstvo výraznější vliv. „Samozřejmě jsem z odložení zápasu nebyl nadšený, protože to nemám rád, ale nedá se nic dělat. Příroda je příroda. Nemá cenu s tím zabývat," konstatoval šestapadesátiletý kouč. Náhradní termín utkání byl stanoven na středu 31. května (17.00).

Novojičínské fotbalisty tak nyní čeká sobotní domácí duel proti druhému Havířovu, který o víkendu své utkání odehrál, když v neděli před obědem porazil Frýdlant nad Ostravicí 2:0. „Čeká nás kvalitní soupeř, který hraje kombinační fotbal. V kádru má několik rychlostních typů a řadu dobrých hráčů. Bude to velmi těžké utkání a věřím, že to pro diváky bude velice zajímavý zápas," nahlédl směrem k sobotě Hajný, jenž nedělní havířovský triumf sledoval na vlastní oči.

Trenér novojičínské FK si tak o nejbližším soupeři může udělat dokonalý obrázek. Havířov šel do vedení v 78. minutě, kdy se z přímého kopu trefil hrající trenér Matušovič, jenž však předvedl až příliš velkou radost ze vstřelené branky a poté, kdy svlékl a zahodil dres, si mohl zblízka prohlédnout druhou žlutou kartu, která pro něj znamenala vyloučení.

„Jeho absence bude pro Havířov určitě ztráta, navíc zahrává veškeré standardní situace," uvedl Hajný na adresu někdejšího hráče Baníku Ostrava či pražské Sparty.

Havířovu momentálně schází i stoper Petr Cigánek, jenž v minulosti oblékal i novojičínský dres, a který si odpykává šestizápasový distanc za vyloučení v Dolním Benešově. „Havířov má ale v kádru několik individualit a jeho síla je na tuto soutěž přesto vysoká," dodal trenér Nového Jičína, jenž se narodil v Uherském Hradišti, ale od svých čtyř let žil ve valašských Vidčích.

Utkání proti druhému Havířovu startuje na novojičínském fotbalovém stadionu v sobotu v 16.30 hodin a řídit ho bude hlavní rozhodčí Michal Galásek, jehož doplní asistenti Jan Šamárek a Daniel Šafrán.