Novojičínští šli v utkání brzy do vedení, když se přízemní ranou z přímého kopu trefil zadák Kiss Farkas. Hostující družina trenéra Christopha však po půl hodině srovnala díky Býmovi, jenž se trefil přesnou ranou zpoza šestnáctky. Stejný hráč pak v 52. minutě otočil skóre na stranu hostů i s přispěním teče novojičínského zadáka Javorka.

Nový Jičín se pak snažil alespoň o vyrovnaní a po vyloučení hostujícího Haase v 83. minutě, se po standardní situaci také dočkal, ale proti byl praporek pomezního rozhodčího. Dolní Benešov pak ve druhé minutě nastavení stvrdil své vítězství, když na 3:1 upravil z pokutového kopu kapitán Juchelka.

Tým trenéra Holuba tak musel skousnout třetí domácí porážku v ročníku. „Už se poněkolikáté opakuji, ale děláme chyby, jako na běžícím pásu, za které nás soupeř trestá. Těžko si navíc vytváříme šance. Soupeř měl více gólových šancí než my a vyhrál zaslouženě. Dolní Benešov je podle mě momentálně jeden z nejlepších mančaftů soutěže, což potvrdil," uvedl trenér Nového Jičína Alois Holub.

Novojičínský FK, který tak stále zůstává na jedenácti bodech, nyní čeká venkovní dvojutkání. V neděli 30. října hraje ve 14.00 na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí a v sobotu 5. listopadu (10.15) cestuje do Nových Sadů.

Divize, sk. E, 12. kolo:
FK NOVÝ JIČÍN – FC DOLNÍ BENEŠOV 1:3 (1:1)
Branky: 8. Kiss Farkas – 28. a 52. Býma, 92. Juchelka z pen. ŽK: P. Macíček, Nippert, Juříček, Javorek, Klepek – Haas, Juchelka. ČK: 83. Haas (DB). Rozhodčí: Koláček – Kulička, Pospíšil. Diváci: 120
FK Nový Jičín: Klepek – Kalich, P. Macíček, Javorek, Kiss Farkas – Opatřil, Švec, Juříček, Uhlíř (84. Pokorný) – Lokša, Smolarčík (65. Nippert). Trenér: Holub

O utkání se více dočtete v tištěném vydání Novojičínského deníku.