A čím že bude toto utkání tak výjimečné? Oba týmy v loňské sezoně vyhrály svou skupinu v I. A třídě a suverénně postoupily právě do krajského přeboru. Každý počítal, že si celky na jaře vyberou nováčkovskou daň, ale nic takového se nestalo. Naopak, Nový Jičín i Jakubčovice svými výkony jasně ukázaly, že i nováček může bojovat o čelo tabulky. Po podzimu totiž zaujal Nový Jičín první (skóre 41:14, 36 bodů) a Jakubčovice druhé místo (34:15, 31 b).

Začátek jarní části však přinesl kosmetickou změnu na pořadí. Zatímco Nový Jičín dvakrát prohrál a přenechal tak první příčku právě Jakubčovicím, ty dvěma vítězstvími smazaly pětibodový náskok Nového Jičína.

První vzájemný souboj podzimu v Novém Jičíně skončil nerozhodně 1:1 (0:0). „Remíza byla jen díky naší hlouposti a tomu, že jsme nedodrželi taktické pokyny. Ve třetí minutě nastavení, kdy jsme měli míč na svých kopačkách a chtěl jsem vystřídat, tak místo jakéhokoliv odkopu do zámezí přišla chybná klička našeho hráče do hráče Jakubčovic a následné potrestání,“ vzpomínal na podzimní derby trenér Nového Jičína Alois Holub. „Vyrovnali jsme takřka se závěrečným hvizdem, takže jsme byli spokojeni. Domácí byli lepší v první půli, my ve druhé, takže remíza byla zasloužená,“ dodal trenér Jakubčovic Jan Baránek.

Přestože podle slov trenérů jde o důležité utkání z hlediska postavení na čele tabulky, není příprava na toto utkání nijak výjimečná. „Připravujeme se tak, jak na každý jiný zápas. Hráči obou celků se více znají, ale příprava je stejná,“ prozradil Holub. „Na této úrovni o speciální přípravu určitě nejde. Hráči se ale na taková utkání těší. Pokud utkání zvládnete, tak i pozápasová radost je příjemnější. Na druhou stranu, když prohrajete, je to o něco horší,“ dodal Baránek.

A jaký je tip obou trenérrů na výsledek zápasu? „Těžko tipovat. V každém případě chceme určitě vyhrát,“ řekl Baránek. Jeho slova doplnil kouč Holub: „Samozřejmě, že vyhraje Nový Jičín.“