„Máme problémy s odvodněním. Zaprší a na trávníku se udělají velké kaluže,“ poznamenal trenér „áčka“ Jan Koval. Klub disponuje dvěma týmy. „Áčku“ patří aktuálně pátá příčka v okresním přeboru, „béčko“ se nachází na desáté pozici v okresní IV. třídě.

„Bojujeme s tím delší dobu. Je to dáno polohou trávníku a také špatným odvodněním, a to kvůli ucpaným trubkám,“ vysvětluje zkušený kouč s tím, že v případě vodního problému na trávníku nacházejí své útočiště kačeny.

„Jelikož je hřiště v městské části a není oplocené, běhají po něm i děti. Když je trávník rozbahněný, je s tím problém,“ přiznává Jan Koval.

I když bývá trávník pod vodou, zápasy se neodkládají. „Kluci se s tím rvou statečně. Jsou schopni trávník rychle odvodnit a připravit. Dělají to tak v osmi lidech, vykopou rygoly a postižená místa vysuší hadry, mají můj obdiv,“ složil poklonu trenér, který Žilinu vedl před druhou covidovou pauzou.

„Stačí jim půl dne, aby z neregulérního terénu udělali způsobilou hrací plochu,“ zdůraznil Jan Koval. Stánek v Žilině patří celkově ale k oblíbeným fotbalovým destinacím.

„Hrajeme v neděli dopoledne. Lidi se naučili na fotbal chodit. Máme slušné návštěvy,“ těší Jana Kovala, který zároveň během podzimu vedl i celek Starého Jičína v I.B třídě.