Fotbalové jaro zahájilo derby

Petřvald - Hned první fotbalový víkend po dlouhé zimní pauze přinesl napínavé derby. V rámci 15. kola I. A třídy, skupiny B, hostil doma nováček z Petřvaldu Veřovice. Hosté nakonec prohráli 0:3, když nabídli domácím dvě branky po hrubých chybách v obraně.

26.3.2012

Snímky z utkání TJ Petřvald na Moravě vs. AFC Veřovice 3:0 (2:0).Foto: Deník/Jan Kešelák

TJ Petřvald na Moravě - AFC Veřovice 3:0 (2:0)

Domácí již ve třetí minutě ukázali, že by rádi potvrdili lepší postavení v tabulce, ale přímý volný kop Jana Válka šel vedle. Na druhé straně zahrál Košelík roh, našel přesně Valoška, ten však mířil hlavou nad. Osud utkání se začal psát v 15. minutě. Jan Válek ukázal domácí obraně, jak se vyplácí důraz, obral hosty o míč a střelou k tyči otevřel brankový účet zápasu 1:0. Na druhé straně zahodil poslední šanci svého týmu v první půli hostující Ondřej Matuš, jehož pokus z 25 metrů šel těsně vedle. Chvíli nato si s veřovickou obranou pohrál Jiří Huvar, jenž si přehodil obránce a šel sám na bránu. Radost mu ale pokazila tyč Syptákovy brány. Ve 31. minutě přetavil Petřvald svou snahu v další branku. Dlouhý aut Martina Jaroše umístil Malúš hlavou přesně k tyči 2:0.

Druhá půle začala sice bez vážnějších šancí, ale iniciativu začali pomalu přebírat hosté. Předtím ještě našel Jan Jaščišák Jiřího Huvara, který se štěstím rozvlnil síť veřovické brány, zvednutý praporek pomezního však domácí radost předčasně ukončil. Hosté sice vsadili vše na jednu kartu, ale krom nevyužitých tutovek Hanka a Švolby a přímáku Košelíka, který pořádně protáhl domácího Kotrbu, branka nepadla. Slova se tak ujali domácí a zasadili Veřovicím poslední ránu. V 76. minutě totiž opět rozhodla chyba v obraně. Tentokrát se důraz vyplatil Janu Jaščišákovi, jenž obral hostujícího obránce o míč a střelou k tyči rozhodl 3:0.

Zdeněk Huvar (Petřvald): Myslím, že s výsledkem můžeme být jistě spokojeni, bohužel, s předvedenou hrou ve druhém poločase již ne. Neproměnili jsme spoustu šancí, ale naštěstí jsme dokázali eliminovat šance hostí. Bohužel, přechod z umělé trávy na přírodní nám bude trvat ještě tak dva tři zápasy. Osobně jsem spokojen i se snahou a tréninkovou morálkou hráčů, což jsme mohli využít již dnes.

Ladislav Štěpán (Veřovice): Utkání mohlo dopadnout i jinak, ale školácké chyby, které jsme dnes udělali, a ze kterých padly dvě branky, jsme nedělali ani v přípravě. Je to škoda, protože právě příprava byla celkem kvalitní. Dnes nám styl Petřvaldu příliš neseděl. Domácí míče spíše nakopávali nebo se dlouhými auty dostávali za naši obranu. Určitě ale byli živější a důraznější v osobních soubojích.

Branky: 15. Válek, 31. Malúš, 76. J. Jaščišák, ŽK: R. Huvar, V. Jaroš Košelík, Černoch, Valošek, rozhodčí: Kuběna Poledník, Žaček

Petřvald: Kotrba R. Huvar, M. Jaroš, Musil, Paulus V. Jaroš (81. Galásek), V. Jaščišák, Válek, P. Lys (46. J. Jaščišák) J. Huvar, Malúš (78. Šarina). Trenér Zdeněk Huvar

Veřovice: Sypták Švolba, Adamec, Satek, Valošek Kunc, O. Matuš, Černoch, V. Matúš (33. Suda) Košelík, Hanko. Trenér Ladislav Štěpán

26.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
Krajské vojenské velitelství Ostrava v úterý pořádalo mediální den s ukázkami likvidací nepřítele při přepadeních, léčkách, ale i dalších akcích „militantních skupin“ vyslaných k destabilizaci bezpečnostní situace v zemi.
37

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.