Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalové kluby vyhlížejí jarní start I. B třídy, skupiny D

Novojičínsko - Krajská soutěž, která je až na Kozlovice výhradně novojičínskou záležitostí, vstoupí příští týden do druhé části sezony 2012/2013. Přinášíme vám představení sedmi týmů z druhé poloviny tabulky.

18.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N.O.
8. místo, 19 bodů

Fotbalisté Suchdolu nad Odrou ztrácejí po polovině soutěže na 5. místo pouhý bod. „Podmínky v zimní přípravě jsme měli vyhovující. To, co jsme si naplánovali, jsme splnili. Byli jsme na soustředění na Kletné, kde jsme se zaměřili na vytrvalost a nabírání fyzičky. Ze startu jsme trénovali třikrát týdně, teď už se vracíme ke dvěma tréninkům," informoval o průběhu zimní přípravy trenér mužstva Bronislav Blinka. Aktivní kariéru ukončil Jaroslav Jachník a otazník visí také nad Bronislavem Borákem. Kádr mužstva byl doplněn dorostenci, v čele s Randýskem, který už se v mužstvu objevil v průběhu podzimní části. „Na jaro nemáme nízké cíle, jelikož se nám na podzim dařilo a předváděli jsme hru, kterou si přejeme. Pokud nám to půjde, chtěli bychom skončit do pátého místa," přeje si Bronislav Blinka.

Příchody:

Odchody: Jaroslav Jachník (konec aktivní kariéry), Bronislav Borák (v jednání).

FC VLČOVICE-MNIŠÍ
9. místo, 18 bodů

V kádru devátého celku tabulky nedošlo během zimy k žádným změnám. „Do jara vstupujeme s naprosto totožným kádrem. Nic se u nás nezměnilo," sdělil trenér Vlčovic Miroslav Krajči, jenž se vrátil k průběhu zimní přípravy. „Spokojenost nemůže být nikdy, ale v rámci našich možností probíhala příprava standardně," pokračoval trenér. Ve Vlčovicích by rádi udrželi stávající pozici. „Cílem bude minimálně udržet stejnou pozici, v lepším případě se posunout do středu tabulky. Rádi bychom se ale přiblížili špičce soutěže," dodal kouč Vlčovic.

Příchody:

Odchody:

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN
10. místo, 14 bodů

Loňský vítěz soutěže se díky nepovedenému startu musí spokojit s desátým místem. „S přípravou, která začala poslední lednový den, převládá spokojenost. Mrzí ale přístup některých hráčů. Začali jsme soustředěním ve vysokohorských podmínkách a dále jsme se připravovali střídavě v tělocvičně a venku, i s využitím umělé trávy v Novém Jičíně. Sehráli jsme tři přátelská utkání s dobrými výsledky i s dobrým fotbalovým projevem mužstva," vysvětloval sekretář klubu Petr Michel. Starý Jičín získal v zimě na přestup brankáře Strnadela ze sousedního Nového Jičína a na jaře by rád potrápil favority letošní sezony. „I když to tak tabulkově nevypadá, tak naším cílem je zopakovat umístění z minulého ročníku. A teď trochu vážněji. Vzhledem k postavení v tabulce chceme skončit do pátého místa a potrápit favority soutěže. Také chceme předvádět kvalitní fotbal, který by se líbil nám i našim divákům a se kterým bychom samozřejmě rádi vyhrávali," líčí přání klubu do druhé části sezony Petr Michel.

Příchody: Milan Strnadel (FK Nový Jičín)

Odchody:

TJ SOKOL KATEŘINICE
11. místo, 14 bodů

Kateřiničtí fotbalisté půjdou do jarní části soutěže z jedenáctého místa a v klubu panuje s průběhem zimní přípravy spokojenost „Hráčů se připravovalo dost. Často bylo na tréninku i dvacet fotbalistů. Do kádru byli zařazeni i čtyři hráči z dorostu, kteří přejdou po sezoně do mužů. Absolvovali jsme povedené čtyřdenní soustředění na Bystřičce a zúčastnili jsme se zimního turnaje na umělé trávě ve Vřesině," informoval trenér mužstva Tomáš Malý. Kromě dorostenců Davida Richtera, Jiřího Bruse, Dominika Marsiny, Filipa Kocourka a Tomáše Bitaly uvítali v Kateřinicích i posilu ze sousedního Petřvaldu, Lukáše Sedláčka. Tradiční účastník I. B třídy by v tabulce rád skončil co nejvýše. „Chtěli bychom být v klidném středu tabulky, a kdyby to šlo, tak skončit co nejvýše, s tím, že chceme pracovat na tom, ať jdeme po všech stránkách stále nahoru," řekl k jarní části Tomáš Malý.

Příchody: Lukáš Sedláček (Petřvald n. M. hostování)

Odchody: Václav Lys (Janovice).

FK NOVÝ JIČÍN B
12. místo, 12 bodů

Rezerva divizního celku vstupuje do další fáze soutěže s jasnou vizí. „Naší strategií je vycházet z vlastních zdrojů. Béčko bude doplňováno hráči, kteří nebudou v základní sestavě A mužstva," sdělil trenér a předseda klubu Janis Papadopulos. Zimní příprava probíhala tradičně. „Tak, jak je v našem klubu dobrým zvykem, spojili jsme hrubou zimní přípravu s A mužstvem. Určité zlepšení by mohlo být v tréninkové účasti. I přes tyto překážky si naše béčko udržuje v přípravných zápasech kvalitní výkonnost, kde je nutné ještě dopilovat vzájemnou souhru," seznamuje s průběhem zimní přípravy trenér klubu. Do týmu se v jarní části zapojí i dorostenci. „Soustřeďujeme se na to, aby naši nadějní mladí hráči z dorosteneckých soutěží byli postupně zapojováni do mužské kategorie," nastínil trenér B mužstva. „Klub opustili někteří hráči, kterým skončilo hostování, Milan Dvořák prodloužil i nadále hostování v Jakubčovicích," dodal Janis Papadopulos, který představil i cíle mužstva v jarní části sezony: „Jasným cílem je udržet se a zapojovat naše mladé fotbalisty z mládežnických týmů do seniorského fotbalu. Chtěli bychom také udržet zápasové aktivity hráčů A mužstva, kteří nebudou nastupovat v základní sestavě."

Příchody: Jan Olender, Pavel Petřek, Martin Wind, Prokop Urbanovský, Tomáš Matějičný, Andrej Tripský (všichni z dorostu).

Odchody: Michal Matoušek, Pavel Sláma, Martin Fertál (všichni A mužstvo), Milan Strnadel (Starý Jičín), Jiří Horák, Jiří Zubek (Bartošovice), Michal Wessely (Žilina).

NFC LICHNOV
13. místo, 9 bodů

Svěřence Svatopluka Chrobáka čeká tuhý boj o záchranu. „Do patnáctého února jsme se věnovali obecné vytrvalosti, kterou jsme ale nenaplnili dle představ. Dát domácí úkol našim borcům udržovat se v kondici a zapojit se do přípravy s již naběhanými kilometry, je nadlidský úkol. Hráči měli zasloužené volno, ale když začne příprava, je problém. Nemluvě o tom, že se nejdeme kochat přírodou volnou procházkou, ale polykat nechutné dávky, abychom měli z čeho čerpat," nastínil trenér Svatopluk Chrobák, jenž se musel potýkat s malou tréninkovou účastí. „V průměru jsme měli účast kolem šesti hráčů, což je žalostně málo. Zkusili jsme sázku na sobotní dopolední tréninky, ale netrefili jsme se," smutnil lichnovský trenér. Jednoznačným cílem je udržet v Lichnově soutěž. „Uděláme pro udržení maximum. V začátku sezony nemůžeme počítat se zbytečně vyloučenými hráči," připomněl Svatopluk Chrobák čtyřzápasový trest Šimka a dvouzápasový distanc Klimeše. „Celý fotbalový klub věří, že všichni hráči udělají maximum pro udržení a setrvání v soutěži, kde běhá spousta zkušených a kvalitních fotbalistů. Nesmíme zapomínat na naše fanoušky a sponzory, kterým jsme zatím mnoho radosti neudělali," řekl lichnovský trenér. K seznamu odchodů ještě může přibýt Roman Horák. „Potřebuje změnu a lákají ho Bordovice," prozradil Svatopluk Chrobák, který uvedl, že se k týmu nakrátko připojil i kanonýr Radim Šudák. „Bude ale asi pokračovat znovu v nižší rakouské soutěži," dodal trenér Lichnova. Dlouhodobě zraněný je pak Jan Černoch. Lichnov musí dále obnovit hostování následujících hráčů: Jan Neckář (Nový Jičín), Radim Šimek (Frenštát p. R.), Jakub Bílek (Baník Ostrava), Michal Turoň (Veřovice), Daniel Gajdůšek (Vlčovice), Radek Hanzelka (Štramberk).

Příchody: obnovení hostování.

Odchody: Martin Pustějovský, Pavel Pleskot, Michal Krakovský (nezapojili se do přípravy), Libor Lichnovský (konec aktivní kariéry).

TJ SOKOL BORDOVICE
14. místo, 3 body

Z posledního místa bude do odvetné části sezony vstupovat nováček soutěže z Bordovic. „Jelikož v našem klubu nedošlo k nijak zásadním změnám, bude naše složení hodně totožné s podzimní částí," informoval trenér mužstva Radúz Rek, který lituje především ztráty nejlepšího střelce. „Bohužel pro nás, prozatím přerušil svoji hráčskou kariéru z rodinných důvodů Martin Vašenda a do zimní přípravy se už nezapojil ani další z našich útočníků, Tomáš Macháček. Se zdravotními problémy se potýkají, a přípravy se tudíž zúčastňují jen velmi sporadicky, Ivo Maruchnič a Lukáš Hajník," informoval o pohybu v bordovickém kádru Radúz Rek. Bordovicím se naopak podařilo vyztužit obranné řady příchody Martina Uličného a Josefa Štěpána. Bordovice sehrály v zimní přípravě prozatím šest přípravných duelů. Porazily Příbor a Kopřivnici, remizovali s Mořkovem a třikrát prohráli (Tichá, Kunín, Trojanovice I). „Zápasy jsme sehráli převážně na umělé trávě v Bílovci. Výsledkově s přípravnými zápasy spokojeni určitě být nemůžeme, ale vezmeme-li v úvahu náš úzký kádr a vůli většiny hráčů, tak si z mé strany jistě zaslouží pochvalu za přístup k tréninkům a přípravným zápasům," podotkl bordovický kouč. „Díky tomu jsou ale naše cíle do jarní části soutěže velmi skromné. I když je v našem případě boj o záchranu spíše utopickou myšlenkou, určitě bychom se všichni rádi pokusili o nemožné. Minimálně se budeme, a musíme, snažit o sehrání třinácti důstojných zápasů," řekl závěrem Radúz Rek.

Příchody: Martin Uličný (Frenštát p. R. hostování), Josef Štěpán (Veřovice hostování).

Odchody: Martin Vašenda (přerušení aktivní kariéry), Lukáš Vávra (Trojanovice-Bystré konec hostování).

Autor: Dalibor Tobola

18.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tak vypadá vítězný model architektů Terezy Hozové a Davida Grabce z Bílovce. Jednotlivá zastavení křížové cesty budou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Ilustrační foto.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Dvojitý úspěch novojičínských basketbalistů: výhra v soutěži a postup v poháru

Basketbalisté Nového Jičína se nejprve v neděli dočkali druhého vítězství v nové sezoně 1. ligy, sk. Východ, když v domácím prostředí zdolali rezervu Opavy 79:68 a ve středu pak uspěli i ve 3. kole českého poháru, když z palubovky druholigové Holice přivezli postup po vítězství 75:65.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení