Turnaj byl určen pro žáky ročníku narození 1998 a mladší a týmy hrající okresní soutěž mohli nasadit i hráče ročníku 1997. V zápasech ve skupinách se hrálo dvakrát 16 minut, závěrečné zápasy o umístění pak dvakrát 18 minut. Ze skupiny A, která se odehrála ve Studénce, postoupili do semifi nálových bitev kromě domácích fotbalistů ještě žáci Baníku Ostrava, kteří s plným bodovým ziskem obsadili první příčku. V Pustějově, kde hrála své zápasy skupina B, se do semifi nále probojovaly Hranice, a po třech výhrách také mladí fotbalisté z Frýdku-Místku.

Poté se všechna zbylá družstva přesunula do Studénky, kde se odehrála semifi nále a konečné zápasy o umístění. V 1. semifi nále zdolal Baník Ostrava těsně žáky z Hranic a ve 2. semifi nále domácí hráči nestačili na mladé naděje z Frýdku-Místku, kterým podlehli 0:3.

Zápas o 3. místo nakonec zvládly lépe Hranice a na Studénku zbylo 4. místo. „Jsme rádi, že se domácí mužstvo po dlouhých letech dostalo opět ze skupiny do semifi nále. Kluci nás překvapili, opravdu bojovali a makali. Hlavně v základní skupině podávali hodně dobré výkony, poslední zápas ve skupině proti Baníku smolně prohráli gólem dvě minuty před koncem," nastínil počínání domácích žáků předseda klubu a jeden z hlavních organizátorů turnaje Libor Slavík.

Ve fi nále se představili hlavní favorité turnaje – Baník Ostrava a Frýdk-Místek, pravidelní účastníci žákovského turnaje a Memoriálu Oldřicha Halusky. „Musím zaklepat, právě s těmito celky máme poměrně dobrou spolupráci. Baník je nejúspěšnějším týmem v historii turnaje, tento turnaj vyhrál již dvanáctkrát. I Frýdek Místek má spousty zářezů jak z historie tak i z posledních let. Sice jsme museli trošku improvizovat a shánět soupeře ještě na poslední chvíli, ale všechno se nakonec podařilo a myslím si, že všichni, kteří přijeli, byli spokojeni," shrnul Libor Slavík. Baník sice přivezl na turnaj hráče ročníku 1999, ale i tak se hrálo pěkné a vyrovnané utkání. Hned první útok finále skončil gólem a mladíci z Frýdku-Místku se ujali vedení. Do konce zápasu se skóre změnilo ještě dvakrát a na výhře Frýdku-Místku 2:1 už nic nezměnilo ani břevno, které nastřelili žáci Baníku v poslední minutě utkání. Mladí Valcíři se tak mohli radovat z celkového vítězství a zvednout nad hlavu pohár za 1. místo. „Myslím, že obě mužstva, která hrála fi nále, jak Baník tak i Frýdek-Místek, ukázala svoje kvality a po zásluze se pak Frýdek-Místek stal vítězem celého turnaje," řekl předseda fotbalového klubu ze Studénky. Pozitivem celého turnaje byl i hlasatel na hřišti ve Studénce, který všechny přítomné informoval o každém střelci branky a celému průběhu turnaje tak dodával ještě větší kvalitu.

Turnaj se tak vyvedl jak po organizační tak i po sportovní stránce. „Samozřejmě bych chtěl poděkovat všem organizátorům, kteří se podíleli na této akci, protože to byla půlroční velká usilovná práce, jednak organizační zajištění a pak samozřejmě i ten dnešní vypjatý den. Běhat od časných ranních hodin kolem takového turnaje je hodně obtížné," uzavřel Libor Slavík. Při vyhlášení vítězů a slavnostním ukončení byly uděleny i individuální ceny. Ocenění pro nejlepšího hráče turnaje získala fotbalistka z Budišova nad Budišovkou Alena Šuranská a nejlepším brankářem byl vyhlášen baníkovský Jan Tichý. Celkem šest branek vstřelil Marek Janša z Frýdku-Místku, kterému patřila cena pro nejlepšího střelce turnaje.

Výsledky turnaje:

Skupina A (Studénka): Studénka – Vratimov 3:1, Baník Ostrava – Stará Bystrica 3:0, Studénka – Baník Ostrava 0:1, Stará Bystrica – Vratimov 1:1, Vratimov – Baník Ostrava 0:5, Stará Bystrica – Studénka 1:1.

Skupina B (Pustějov): Budišov n.B. – Hranice 1:1, Orlová Lutyně – Frýdek Místek 1:5, Budišov n.B. – Orlová Lutyně 1:1, Frýdek Místek – Hranice 1:0, Hranice – Orlová Lutyně 3:1, Frýdek-Místek – Budišov n.B. 5:0.

Zápasy o umístění (Studénka): O 7. místo: Vratimov – Orlová-Lutyně 2:0, O 5. místo: Stará Bystrica – Budišov n.B. 4:3 p. 1. semifi nále: Baník – Hranice 1:0, 2. semifi nále: Frýdek-Místek – Studénka 3:0. O 3. místo: Hranice – Studénka 2:0, Finále: FrýdekMístek – Baník Ostrava 2:1.

Konečné pořadí turnaje: 1. MFK Frýdek-Místek, 2. FC Baník Ostrava, 3. SK Hranice, 4. Fotbal Studénka, 5. ŠK Stará Bystrica, 6. Spartak Budišov nad Budišovkou, 7. FC Biocel Vratimov, 8. Slavia Orlová-Lutyně.  (dtb)