Vedle tréninkových jednotek pod vedením profesionálních trenérů a špičkové regenerace zbývá dost času i na mimofotbalovou zábavu. Účastníci fotbalové školy si zahráli třeba bowling v Šantovce, během týdenního pobytu navštíví i kino, lanové centrum nebo si zajezdí na raftech. Vítězové soutěže se projeli v luxusní limuzíně.

Vítěz turnaje ve fotbale na XBox One Alex Zacpal, mimochodem již tradiční účastník fotbalové školy, zase mohl vyzvat v exhibičním utkání obránce olomoucké Sigmy Víta Beneše, který navštívil fotbalovou školu ještě před odjezdem na soustředění v Rakousku.

O Benešovi se ví, že je fanouškem fotbalových her ve virtuálním prostředí. Před třemi lety dokázal, že i činnost, která je pro mnohé ztrátou času, může přinést velmi pozitivní efekt. V roce 2015 se mu během charitativního streamu, který trval 28 hodin, podařilo vybrat 100 tisíc korun, které věnoval bývalému obránci Plzně Marianu Čišovskému, který trpí nevyléčitelnou nemocí ALS, která napadá nervovou soustavu.

„I tuto stránku fotbalu chceme dětem ukázat a vysvětlit jim, že je důležité myslet na jiné, kteří neměli v životě tolik štěstí,“ řekl jeden z organizátorů fotbalové školy Edvard Peč.

Mimochodem exhibiční zápas skončil nerozhodně 2:2.

Beneš nebyl zdaleka jedinou fotbalovou osobností, která fotbalovou školu navštívila. Na zahájení byl reprezentant Filip Novák, další obránce národního týmu Ondřej Čelůstka si s dětmi zatrénoval během týdne, stejně jako olomoucká ikona David Rozehnal.

Baletky z olomouckého studia, které provozuje Irina Popova, bodovaly v těžké konkurenci na Dance World Cupu v Portugalsku,
Malé baletky z Olomouce zazářily na Dance World Cupu