Frenštát konečně doma vyhrál

Frenštát p. R. - Tak přece se nakonec fotbalisté SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm dočkali. V posledním kole krajského přeboru totiž před vlastním publikem porazili Polanku, čímž na poslední možný pokus utnuli černou sérii na svém hřišti v jarní části sezony. Ze všech utkání na svém stadionu právě až to poslední dokázali vyhrát.

18.6.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm - FK SK Polanka 3:1 (3:0)

První šanci zápasu měl hostující Kula, jehož střelu z pravé strany domácí brankář Pešák vyrazil na roh. Na druhé straně musel vybíhat Vidlička proti Klimparovi, který také nedal. V 6. minutě dostali domácí výhodu pokutového kopu. K penaltě se postavil Roman Bartoš, ale hostující Vidlička jeho střelu vyrazil. V 9. minutě si neúspěšný exekutor Bartoš alespoň trochu spravil chuť, když poslal centr Mareka do tyče polanecké brány. Domácí byli i nadále lepším týmem, k šanci jim však pomohli i hosté. Odkop gólmana totiž skončil u domácího Kaši, který střílel z půlky na prázdnou branku, ale přestřelil. Chvíli nato přišly velké chvíle Polanky. Nejprve Cirkl nezužitkoval centr Valenčina, poté v jasné šanci Fukaly zastoupil gólmana Pešáka na brankové čáře Kaša. Až ve 36. minutě se domácí dočkali, když Dobiáš otevřel střelou o delší tyč skóre utkání 1:0. Chvíli nato zahrozili domácí po standardní situaci podruhé. Na roh domácích si naskočil Sládeček, který přeskočil Plisku, a bylo to o dva 2:0. V samotném závěru první půle založili domácí rychlý brejk, na jehož konci stál Klimpar, který obstřelil vybíhajícího Vidličku 3:0.

Ve druhé půli se na další branku čekalo pouhých 5 minut. Naději na bodový zisk vykřesala Polanka pět minut po zahájení druhého poločasu. Odražený roh se dostal k Valenčinovi, jenž poslal míč na Andrýska na levou stranu, jeho centr našel Cirkla, a ten dal hlavou svůj poslední gól v dresu Polanky. Další pokus měl opět Cirkl, proti byl však tentokrát Pešák, který jeho pokus vyrazil na roh.

Branky: 36. Dobiáš, 42. Sládeček, 44. Klimpar 50. Cirkl. ŽK: Bartoš Vidlička, Prausek, Valenčin. Rozhodčí: Čuba Bátrla, Tomšík. Diváci: 100.

Frenštát p. R.: Pešák Dorňák (76. Čuport), Sládeček, Štika, Jurek Kaša, Bartoš (80. Dědík), Dobiáš (64. Uličný), Marek Klimpar, Matějka. Trenér Jiří Jurčík

Polanka: Vidlička Klímek (46. Němec), Pliska, Andrýsek, Slahúčka Kula (46. Kozelský), Prausek, Valenčin, Vyležík, Fukala (70. Planka) Cirkl. Trenér Lubomír Adler.