Přesto, kdo se zajde podívat na utkání týmu TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm, nic takového neuvidí.

Jiným stylem začal hrát tým po příchodu trenéra Mariana Bedricha. Nutno dodat, že v loňské sezoně prožil Frenštát nejpovedenější sezonu v klubové historii. „Nejsem zastáncem čtyřobráncového systému. Systém 3-5-2 se mi zdá být daleko variabilnější. Někdy jsme to ale změnili a hráli třeba na 3-6-1 či 3-4-3,“ připustil Marian Bedrich.

Nějakou krkolomnost v tom trenér nevidí. „Je pravda, že je to o pro hráče trošku složitější. Hrají to ale i ligové týmy, když potřebují posílit ofenzivu. Toto rozestavění se mi zdá být lepší a můžete při něm i více improvizovat. Bohužel, když vám na to chybějí typově hráči, můžete hrát i na šest útočníků, a k ničemu to nepovede,“ popsal kouč a dodal: „Loni jsme hráli na jednoho hrotového útočníka a dva podhrotové, a byli jsme tak daleko více údernější. Kluci si více vyhovovali a tlak na soupeřovu bránu byl viditelnější.“

Přesto hlavní výhodu vidí jinde. „Při rozestavění na čtyři obránce v lajně je to hlavně o výstupech a de facto se hraje podle určité šablony. Tři obránci se musejí více zajišťovat, a musejí být více podporováni zálohou. Zkrátka hráči u fotbalu musejí více přemýšlet,“ uzavřel Bedrich.