Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla pod Radhoštěm vyrovnanou partii, ve které byli ale přece jenom o něco aktivnější domácí, kteří si dokázali vypracovat několik nadějných standardních situací a rohů, ale hostující gólman Řehulka se nakonec za svá záda otáčet nemusel.

„Na utkání jsme se pečlivě připravovali. Díky terénu to byl spíše bojovný zápas a je škoda, že jsme v prvním poločase nevyužili ani jednu z mnoha standardek," vracel se k první polovině nedělní partie už bývalý trenér Frenštátu pod Radhoštěm Radúz Rek.

Defenziva Polanky, řízená stoperem Valigůrou, pak byla pozorná i po návratu z kabin. Klíčový okamžik přišel v 51. minutě, kdy se po centru trefil pohotově Ševčík, jenž tak poslal hostující tým trenéra Nešpora do náskoku 1:0. „Od té doby se nám úplně všechno rozpadlo a bylo po nás. Inkasovaná branka s náma zamávala," litoval Rek.

Když pak navíc Ostravané přidali po hodině hry druhý zásah, o který se postaral kapitán Fromelius, byla domácí situace ještě složitější.

Beskyd poté sice prostřídal, přeskupil řady, ale nepřišla ani kýžená kontaktní branka.

„Za třináct utkání jsme si připsali pouze dvě výhry, takže už jsem z mužstva tak nějak vycítil, že to dále nepůjde a po utkání jsem na svou funkci rezignoval. Domluvili jsme se tak i s vedením a věřím, že to alespoň mužstvu ve zbytku podzimu pomůže," informoval Rek, jenž ve Frenštátě odvedl dva a půl roku poctivé práce. O jeho nástupci bude jasno v nejbližších dnech. Ve hře jsou údajně dvě varianty.

Poháry BAUER Krajský přebor, 12. kolo:
SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – FK SK POLANKA 0:2 (0:0)

Branky: 51. Ševčík, 61. Fromelius. ŽK: Bednář – Valigůra, Ševčík, Uhlík, Borgosz. Rozhodčí: Tomšík – T. Lakomý, Pala. Diváci: 121.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Pešák – Marek, Bednář, Vaverka, Jurek – Plachký, Špaček, Seidler (74. Bartoš), Gillar (74. Kahánek) – Blažek, Klimpar. Trenér: Rek.