Frenštát nezačal v Nošovicích, kde Český Těšín dohrává sezonu, vůbec dobře a po dvaceti minutách prohrával 0:2. Hostující snížení měl pak, po přihrávce Špačka, na noze Klimpar, ale v samostatném úniku mu pokus o lob nevyšel.

Naděje Beskydu zničil především Slovák Peter Kiška, který stihl v úvodní minutě druhé půle dokonat hattrick. Dvojnásobný slovenský reprezentant, který nedávno oslavil 36. narozeniny, strávil nejvíce času v Dubnici, ale zahrál si i v moldavském Sheriffu Tiraspol či ve druhé kyperské lize.

„Vůbec jsme nezachytili vstup do utkání a to rozhodlo. Soupeř byl ve všech směrech fotbalovější a musím uznat, že to byl první tým, který nás ve všem přehrával. Škoda neproměněné šance, kdy jsme mohli snížit na rozdíl jediné branky," vracel se k nepovedenému střetnutí kapitán Frenštátu pod Radhoštěm Radim Špaček.

Beskyd chtěl jít ve druhé půli do rizika, ale třetí branka všechno zlomila. „Bohužel přišlo podklouznutí a pak už se zápas jenom dohrával. Musíme sportovně uznat, že soupeř byl jinde. Naše situace už je nyní hodně složitá," doplnil kapitán frenštátských fotbalistů.

FK ČESKÝ TĚŠÍN – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 4:0 (2:0)

Branky: 4., 19. a 46. Kiška, 74. Kupczak. ŽK: Lojek. Rozhodčí: Tilkeridis – Tvrdý, Šafrán. Diváci: 76.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Pešák – Plachký (76. Štika), Bednář, Kobylík (77. T. Novák), Uličný (70. Vaverka) – Křiva (22. Gillar), Kovář, Špaček – Střelec, Marek – Klimpar. Hrající trenér: Kobylík.