Frenštát se dočkal v Českém Těšíně branek i bodů

Nováček krajského přeboru z Frenštátu pod Radhoštěm o víkendu potvrdil, že se mu daří výrazně lépe mimo svůj stadion. Beskyd totiž po velmi dobrém týmovém výkonu uspěl na hřišti Českého Těšína, kde se po brankách Klimpara a Špačka radoval z vítězství 2:1.

11.11.2015

Ilustrační foto.Foto: Josef Hlaváček

Fotbalisté z pod Radhoště zakončí podzim nedělním soubojem proti Heřmanicím, které doposud nasbíraly shodný počet devatenácti bodů, a kde Frenštátští zahájili sezonou vítězstvím 2:0.

Frenštát měl za sebou nelichotivou sérii tří porážek v řadě za sebou bez vstřelené branky.

„Pro nikoho z nás nebylo jednoduché se s tímto faktem vyrovnat. Jedinou nadějí nám mohla být výborná venkovní bilance a nemalé odhodlání všech hráčů něco udělat se současným stavem věcí," věřil v bodový zisk trenér Beskydu Radúz Rek. Hostující lavička poprvé slavila v 9. minutě, ve které výstavní kolmici Fojtíka zužitkoval Klimpar, jenž se od svého srpnového čtyřgólového představení s Břidličnou trefil teprve podruhé. Český Těšín pak přidal a hra nepostrádala tempo, nasazení, tvrdost, ale nevytratila se ani fotbalovost.

Domácí pak přišli s vyrovnávající trefou ve 35. minutě, kdy se po centru do pokutového území prosadil střelou na zadní tyč Hradečný. Za pouhé tři minuty však bylo vedení zpátky v moci Frenštátu, když Klimpar zakončoval hlavičkou, jehož pokus brankář Klepek stihl pouze vyrazit, ale za dorážkou kapitána Špačka už se mohl pouze otáčet. V první půli ještě zaujal únik Plachkého, který však brankou neskončil.

Svižné tempo pokračovalo také ve druhém poločase a brankové příležitosti se střídaly na obou stranách. Domácí nejvíce hrozili ze standardních situací, za to Rekovi svěřenci spoléhali na rychlé protiútoky do otevřené obrany. Největší příležitost jak navýšit skóre měl Fojtík, ale také šance Klimpara či Škrly volaly po pojistce.

„Bohužel špatné řešení, jindy opravdu výborný Klepek, zapříčinili, že jsme jednobrankový náskok museli hájit až do poslední vteřiny. Všem hráčům patří obrovská pochvala. Nejen, že se dokázali vypořádat s tíživou situací, kdy jsme se neskutečně trápili výsledkově a střelecky, ale prokázali i obrovskou vůli a vítěznou mentalitu. Zápas jednoznačně řadím mezi jeden z nejlepších v sezoně a to nejen proto, že ho všichni hráči do jednoho dokázali odehrát na hranici sebeobětování," vyjádřil se kouč Beskydu.

FC IRP ČESKÝ TĚSÍN - SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:2 (1:2)

Branky: 35. Hradečný - 9. Klimpar, 38. Špaček. ŽK: Popelka, Fizek – Škrla. Rozhodčí: Čecháček – Švec, Potiorek. Diváci: 162.
Frenštát p. R.: Pešák - Štika, Bartoš, Uličný - Kovář - Plachký, Fojtík, Špaček, Vaverka (46. Marek) - Klimpar (91. Kaša), Škrla (88. Matúš). Trenér: Rek.

11.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
FOTBALISTÉ VLČOVIC se mohli poprvé v sezoně radovat z vítězství, když doma zdolali celek z popředí tabulky ze Spálova.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.