Původně jste plánovali, že přípravu o týden posunete…

To ano, ale nakonec jsme začali tak, jak bylo původně stanoveno, tedy 7. července.

Jak bude tedy vypadat příprava po úspěšné sezoně?

To je vesměs stále stejné. První tři týdny jsou tréninkové jednotky každý den, takže 5x v týdnu plus přípravné zápasy o víkendu. Pak jsou zápasy i v týdnu, ale obecně čtyři týdny pojedeme naplno. Pátý týden najedeme na třítréninkový model, plus mistrovské utkání.

Jaký mají zápasy v období hrubé kondice význam?

Hlavně jde o rozbití stereotypu zatížení. Kondice je nutná, ale důležitější je ta herní. Kondice obecná a herní jsou totiž dva rozdílné pojmy. A nejlepší trénink kondice je zápas. Z tohoto důvodu se tak k těmto zápasům stavíme.

Přesto, hodnotit hráče v těchto zápasech je obtížné…

Je pravdou, že každý hráč to snáší jinak. Mate vyloženě kondiční typy, naopak pro některé hráče to je utrpení, a jak se říká, za trest. Ale to není nic neobvyklého. Já jsem byl taky takový, tedy že v přípravě jsem měl trochu útlum, protože to na mě doléhalo jinak, než na ostatní. Je to zkreslené, a proto je třeba hráče dobře znát. Důležitější je, aby byl hráč po úpravě tréninkových jednotek, těsně před zahájením sezony, vyladěný.

Zápasy odehrajete v rámci turnajů nebo máte pozvané soupeře individuálně?

Jediným turnajem, kterého se zúčastníme, bude Jaškovského Memoriál. Ale to je taková tradice. Ostatní zápasy máme sjednané individuálně. Je to tak výhodnější, protože si můžeme pozvat adekvátního soupeře, který v dané chvíli přípravy odpovídá našim požadavkům. Navíc dříve to zde chodilo tak, že se hrálo maximálně s A třídou, a na začátku sezony jsme měli celkem problémy, než jsme se přeorientovali na divizní soupeře.

Koho jste si nakonec pro utkání sjednali?

Když neberu již zmiňovaný memoriál, kde hrají týmy z okresního přeboru plus Tichá z B třídy, tak nastoupíme proti Frýdku-Místku (MSFL), Lískovci (krajský přebor) a Hutisku (A třída). A nesmím zapomenout na Pohár ČMFS proti Fulneku.

Říkal jste, že obhajovat vydobyté pozice je mnohem obtížnější…

Je to závazek. Každý vás totiž bude hodnotit podle toho, jak jste skončil v loňském roce. Když jste dole, můžete se pouze zlepšovat, ale když se dostanete k určitému stropu, tak je to otázka: Můžete se ještě zlepšit? Vydrží stávající forma? Anebo budete horší. Takže to už jsou tři možnosti.

Co kádr, dozná výraznějších změn?

To už je taková klasika. Po půl roce se nám opět rozutekli hráči, protože jich máme hned devět na hostování. Uvidíme, zda se nám je podaří domluvit i pro novou sezonu. Pokud ne, musíme sehnat jiné. Je to taková sisyfovská práce. To znamená, něco se postaví, začne to klapat, a pak se to rozpadne.

Co David Molnár a Bohuslav Škopek, kteří odešli před jarní částí?

David podle všeho skončí v Jakubčovicích. Bob je zatím otevřený, ale podniká. U všech hráčů je prioritou práce, ale fotbal by měl být na druhém místě. Pokud je na čtvrtém, pátém, či dál, tak nám to nic nedá.

Zpestříte přípravu opět spinningem či aerobikem?

Tak zrovna toto je specifické spíš pro zimní přípravu, když se trénuje v halách, protože je blbé počasí a brzy tma. Nyní je vesměs hezké počasí a stmívá se mnohem později, tak proč nebýt venku. Z toho důvodu tam žádná významná specifika nezařazujeme.

Dá se tedy nějak zpestřit letní příprava, krom zápasů?

Ani moc ne, protože je to stále o tom, že jste na hřišti. Nicméně můžete do tréninkové jednotky vkládat různé průpravné hry, čímž do značné míry již zmiňovanému stereotypu zabráníte. V každém případě hráče zpestření určitě čeká. A to, že je vyvezu na Můstky. To se jim ale asi moc líbit nebude, protože jsem tam napočítal nějakých 480 schodů.